REKLAMA
Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 4

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 4

REKLAMA

Data/Czas: 15/09/2019 21:00 - 22:00
Lokalizacja: Plac Baczyńskiego


12 września rusza V edycja ANDROMEDONU. Organizatorzy jak zwykle starali się przygotować przekrojowy program. Zaprosili teatry z programem familijnym, dla dzieci oraz dla koneserów teatralnej alternatywy.

Spektakle familijne zaprezentowane zostaną w plenerze na placu Baczyńskiego, na dziedzińcu Teatru Małego oraz w przestrzeniach udostępnionych przez Gemini Park Tychy.

Dzień 4 – 15 września (niedziela)

godz. 21.00 Plac Baczyńskiego w Tychach – Teatr Formy i „Trzy oblicza Salwadora Dali”.
Od autora:
Przedstawienie pomyślane do prezentacji w przestrzeni pleneru, obfituje w poruszające się efektowne żywe instalacje, oraz grę aktorską, inspirowane życiem i twórczością jednego z największych atystów XX w- malarza surrealisty – ekscentryka Salvatora Dali.

Dalí fascynował się surrealizmem, który uczynił go sławnym. Ta fascynacja prowadziła do świata przywoływanego podczas snu, który bazował na teorii filozoficznej twórcy psychoanalizy Zygmunta Freuda.

W spektaklu w warstwie czysto wizualnej przywołane zostają słynne obrazy żyraf czy topniejących zegarów, człowieka złożonego z szuflad, ekscentrycznych kobiet czy dzikich zwietrząt, które stały się znakiem firmowym artysty, ale również wielorakie inne formy i przejawy jego twórczości.Kilka motywów zaczerpnięte zostało z jego ekscentrycznego życia..
Interesuje mnie Dali, jako portret człowieka który toworzył odnosił sukcesy, żyjąc ponad stan, w przeciwieństwie do wielu malarzy twórców jego czasu. Ten opływający w fortunę i prestiż artysta, był jednocześnie w praktycznym życiu bardzo nieporadny zdany kompletnie na mecenat i przewodnictwo swojej żony Gali.

Inspirując się Salvadorem Dali stawiamy w spektaklu sobie i widzom, kilka ważnych pytań ,które dotyczą jak mniemamy, naszej egzystencji m.in pytanie o granice wymiaru czasu,, fantomów realności które pojawiają się w naszym codziennym życiu, gdzie więc przebiega granica iluzji, marzeń i złudzeń, w które pragniemy wierzyć.
Józef Markocki

Scenariusz i reżyseria, scenografia – Józef Markocki
Obsada – Zespół Teatr Formy
Opracowanie Muzyczne – Józef Markocki
Wykonanie Scenografii – Krzysztof Cichała
Ilona Szurkowska – kostiumy
Czas trwania – 60 min

 

Więcej informacji na stronie:

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz