REKLAMA
Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 4

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 4

REKLAMA

Data/Czas: 14/09/2019 18:30 - 20:30
Lokalizacja: Teatr Mały


12 września rusza V edycja ANDROMEDONU. Organizatorzy jak zwykle starali się przygotować przekrojowy program. Zaprosili teatry z programem familijnym, dla dzieci oraz dla koneserów teatralnej alternatywy.

Spektakle familijne zaprezentowane zostaną w plenerze na placu Baczyńskiego, na dziedzińcu Teatru Małego oraz w przestrzeniach udostępnionych przez Gemini Park Tychy.

Dzień 3 – 14 września (sobota)

godz. 18.00 – monodram Moniki Wachowicz „W Zawieszeniu” – Teatr Mały Tychy
Refleksyjny a jednocześnie, niezwykle emocjonalny monodram Moniki Wachowicz.

W ZAWIESZENIU jest kameralnym, a zarazem dynamicznym seansem teatralnym z pogranicza teatru wizualnego i fizycznego. Jest dramaturgiczną próbą zmierzenia się z tematem tabu, jakim jest choroba onkologiczna. To opowieść o walce, o codziennych bitwach o godność, o cierpieniu i bólu; o oswajaniu nieuniknionego, czerpaniu radości zaklętej w okruchach naszej egzystencji,…o nadziei. Inspiracją do spektaklu były eseje Susan Sontag „Choroba jako metafora” oraz filozofia Karla Jaspersa. Ideę do powstania projektu „W zawieszeniu” zainicjowała Marta Paradecka, w momencie gdy doświadczyła sytuacji granicznej, która w przypadku Marty przybrała formę choroby. „Pomysł na ujęcie dramaturgiczne tej sytuacji jest także odpowiedzią na ciągle zadawane pytania innych osób o to, jak się czuję w trakcie choroby”. Spektakl jest epitafium dla Marty.
„…ponieważ nie znamy dnia swojej śmierci, traktujemy życie jak niewyczerpane źródło, a przecież wszystko zdarza się tylko określoną, i to niewielką liczbę razy. Jak często jeszcze przypomnisz sobie popołudnie z dzieciństwa? To, które tkwi w tobie tak głęboko, że nie wyobrażasz sobie bez niego życia, może cztery, pięć razy, może nawet mniej, ile razy zobaczysz wschód księżyca w pełni, może dwadzieścia, a jednak życie wydaje się niewyczerpane… ”

Cytat pochodzi z powieści „Pod osłoną nieba” Paula Bowlesa.
Scenariusz oraz teksty: Marta Paradecka, Monika Wachowicz oraz Arti Grabowski

Reżyseria: Arti Grabowski
Scenografia: Monika Wachowicz oraz Arti Grabowski
W roli głównej: Monika Wachowicz
Obsługa techniczna: Grzegorz Król
Aranżacja muzyczna: Mirek Matyasik
Głos z offu: Amelia-Helena Mazur
Montaż tekstu z offu: Leszek Kwaśniewicz
Fotografia do standu: Joanna Nowicka
Czas trwania spektaklu: 60 minut

Spektakl przeznaczony jest dla widzów dorosłych. Ze względu na widownię ograniczoną do 50 miejsc, prosimy o wcześniejszą rezerwację miejsc. Cena biletu – 20 zł.

 

Więcej informacji na stronie:

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz