REKLAMA
Czwartek z Teatrem dla Dzieci w Wilkowyjach: Księżniczka na ziarnku grochu

Czwartek z Teatrem dla Dzieci w Wilkowyjach: Księżniczka na ziarnku grochu

REKLAMA

Data/Czas: 30/05/2019 18:00 - 20:00
Lokalizacja: Klub MCK Wilkowyje


30 maja (czwartek) o godz. 18:00, Klub MCK Wilkowyje (ul. Szkolna 94, Tychy-Wilkowyje) z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka zaprasza na wyjątkową odsłonę Czwartku z Teatrem dla Dzieci w ogrodzie MCK.

 

Zaprezentowana zostanie lalkowa wersja znanej „Księżniczki na ziarnku grochu”. W razie niepogody spektakl zostanie przeniesiony do sali kameralnej w Klubie, stąd prośba o wcześniejszą rezerwację.

Każdy zna tę piękną i wytworną baśń sławnego Duńczyka Andersena. Nie każdy jednak wie, co zdarzyło się naprawdę w królewskiej rodzinie. Baśń ta jest bowiem najkrótszą opowieścią Andersena.

Na początku przedstawienia widzimy Uczonego Szczura – bajkopisarza, który podejmuje trud opowiedzenia i zapisania tej baśni na nowo. Szczur potrafi przeprowadzić wnikliwe śledztwo – ukrywając się w zakamarkach królewskiego pałacu i podglądając codzienne życie królewskiej rodziny. Okazuje się ono pełne ukrytych pragnień, marzeń i… rodzinnych konfliktów.

Spektakl jest familijną komedią spisaną barwnym i dowcipnym językiem, którego przesłania docierają do widza w każdym wieku (od przedszkolaka, poprzez dziatwę szkolną i młodzież gimnazjalną – aż po dorosłych widzów, nawet tych z dużym stażem małżeńskim). Każdy bowiem w tym wysmakowanym i mieniącym się różnorodnością spektaklu znajdzie coś dla siebie.

Całości dopełnia prosta, acz kunsztowna scenografia stworzona z zabytkowych mebli, piękna i sugestywna plastyka stolikowych lalek animowanych mistrzowsko przez zawodowych aktorów-lalkarzy oraz przepiękna muzyka Wolfganga Amadeusza Mozarta.

Reżyseria: Paweł Pawlik
Obsada: Anna Rakowska, Paweł Pawlik
Czas trwania: 50 min
Akademia Wyobraźni

Rezerwacje: 32 227 26 22, 691 770 344, klub@mck.tychy.pl


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz