REKLAMA
Mozaika Górnośląska – Odkrywamy tajemnicę inskrypcji w Muzeum Miejskim

Mozaika Górnośląska – Odkrywamy tajemnicę inskrypcji w Muzeum Miejskim

REKLAMA

Data/Czas: 24/04/2019 18:00 - 20:00
Lokalizacja: Kościół p.w. św. Marii Magdaleny


24 kwietnia (środa) o godz. 18.00, Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza do domu parafialnego przy kościele p.w. Marii Magdaleny w Tychach (ul. Damrota 62, budynek na lewo od głównego wejścia do kościoła) na spotkanie w ramach cyklu Mozaika Górnośląska.

Tajemnica tyskiej osiemnastowiecznej inskrypcji – to tytuł czternastego już spotkania. Co kryje tajemnicza inskrypcja w języku niemieckim na tablicy z piaskowca wmurowanej w ogrodzenie cmentarza przed kościołem p.w. św. Marii Magdaleny? Kim był Heinrich Christian, którego imiona zostały tam wykute? Jaki związek miał jego pobyt w Tychach z rozwojem gospodarczym ziemi pszczyńskiej za czasów panowania Friedricha Erdmanna zu Anhalt-Köthen-Pless?

Na pytania te odpowiedzą goście spotkania: dr Jerzy Polak, znawca historii rodów panujących na ziemi pszczyńskiej, i dr Wojciech Schäffer, który odczytał fragment inskrypcji.
Rozmowę z gośćmi poprowadzi Marek Piechniczek, dziennikarz, rodowity tyszanin.

Wstęp na spotkanie jest wolny.

Cykl historyczny Mozaika Górnośląska, zainaugurowany został przez Muzeum Miejskie w Tychach we wrześniu 2017 roku.Podczas spotkań ze znawcami regionu, naukowcami, pasjonatami różnych dziedzin poruszane są tematy skupione wokół historii, kultury, tradycji i zwyczajów, a nade wszystko mieszkańców Górnego Śląska, ich pasji, zainteresowań i twórczości.

 


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz