Najlepsze Polskie 30′ zestaw IV – filmy krótkometrażowe w Wilkowyjach

Najlepsze Polskie 30′ zestaw IV – filmy krótkometrażowe w Wilkowyjach

REKLAMA

Data/Czas: 24/01/2019 19:00 - 21:00
Lokalizacja: Klub MCK Wilkowyje


24 stycznia (czwartek) o godz. 19:00, Klub MCK Wilkowyje (ul. Szkolna 94, Tychy-Wilkowyje) zaprasza na czwartą odsłonę pokazu filmów krótkometrażowych cyklu Najlepsze polskie 30′.

 

Kobieta, mężczyzna i przypadkowe spotkanie w Internecie w filmie Users, wyjątkowy dom wczasowy Relax, w którym śmiejemy się z naszych narodowych wad oraz tajemniczy cudotwórca Jerry kontra jego małomiasteczkowi sąsiedzi – w kolejnym zestawie cieszącego się ogromną popularnością cyklu Najlepsze polskie 30’ znalazły się intrygujące i zaskakujące wizje współczesności. Świeżo nagrodzone w Gdyni Users Jakuba Piątka i Relax Agnieszki Elbanowskiej oraz pokazywany na festiwalach na całym świecie Jerry Romana Przylipiaka.

 

NAJLEPSZE POLSKIE 30’ ZESTAW IV

Users

Jedna noc, kobieta i mężczyzna, przypadkowe spotkanie w Internecie i kilka minut intymnej konwersacji online, która przerodzi się w elektryzujący, emocjonalny pojedynek.

reżyseria: Jakub Piątek
scenariusz: Łukasz Czapski, Dobromir Dymecki, Jakub Piątek
zdjęcia: Kate McCullough
obsada: Maja Pankiewicz, Dobromir Dymecki
czas trwania: 29 min

Kobieta i mężczyzna. Sylwestrowa noc i przypadkowe spotkanie w Internecie. Algorytm łączy ich w parę. Szansa jak jeden do kilkudziesięciu tysięcy. Podobno sieć to ostatnia strefa wolności. Skoro wszystko wolno, to od czego zaczniemy? Ile można przeżyć w jedną noc? Może całe życie? Jest jedna zasada: coś mi się nie spodoba, znudzisz mnie, zawiedziesz – przełączam cię. Chcę coś poczuć. Można tu coś poczuć?

Relax

Nagrodzona na festiwalu w Gdyni zwariowana opowieść o personelu prowincjonalnego domu wczasowego RELAX, który przygotowuje się na przyjazd uchodźców.

reżyseria i scenariusz: Agnieszka Elbanowska
zdjęcia: Paweł Chorzępa
muzyka: Macio Moretti
obsada: Łukasz Lewandowski, Jarosław Boberek, Jarosław Gajewski
czas trwania: 26 min

Żeby ratować swój pensjonat przed bankructwem, Dyrektor postanawia skorzystać z oferty Urzędu Do Spraw Cudzoziemców, wspomaganego przez dotacje unijne, i przemianować swoją działalność na ośrodek dla uchodźców. W dzień spodziewanego przyjazdu, kiedy wszystko wydaje się być gotowe, zaczynają pojawiać się nieoczekiwane komplikacje.

Jerry

Surrealistyczna historia z pogranicza dramatu i komedii w stylu Roya Anderssona z fenomenalnymi rolami Sebastiana Łacha i Justyny Wasilewskiej.

reżyseria: Roman Przylipiak
scenariusz: Roman Przylipiak, Grzegorz Bogdał
zdjęcia: Ita Zbroniec-Zajt
obsada: Sebastian Łach, Justyna Wasilewska, Adam Bobik
czas trwania: 26 min.

Jerry podaje się za uzdrowiciela. Niektórzy twierdzą, że im pomaga, inni, że jest śmiertelnie niebezpieczny. On sam, zmęczony dotychczasowym życiem, nagle otrzymuje dar, który przychodzi do niego pod postacią… psa. Czy w niego uwierzy i czy uwierzy mu małomiasteczkowa społeczność? Czy potrzebny jest prawdziwy cud, by uwierzyć w uzdrawianie i nadprzyrodzone moce? Kim jest Jerry: słusznie napiętnowanym przez otoczenie oszustem czy człowiekiem obdarzonym niezwykłą mocą?

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji na stronie:


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz