REKLAMA
Promocja Tyskiego Zeszytu Historycznego – Ewangelicy na ziemi pszczyńskiej – XII Tyska Noc Muzealna

Promocja Tyskiego Zeszytu Historycznego – Ewangelicy na ziemi pszczyńskiej – XII Tyska Noc Muzealna

REKLAMA

Data/Czas: 18/05/2019 18:00 - 20:00
Lokalizacja: Kościół Ewangelicko-Augsburski Apostołów Piotra i Pawła


W sobotę, 18 maja o godz. 18:00 Muzeum Miejskie zaprasza miłośników historii i literatury do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej Apostołów Piotra i Pawła (ul. Burschego 20) na Promocję 13. Tyskiego Zeszytu Historycznego – Ewangelicy na ziemi pszczyńskiej.

 

Spotkanie promujące najnowszy Tyski Zeszyt Historyczny, w którym zamieszczone zostały teksty prelegentów XI Tyskiego Sympozjum Historycznego.
Sympozjum wpisało się w cykl wydarzeń sygnowanych tytułem Pod znakiem Róży, organizowanych przez Muzeum Miejskie w Tychach i Parafię Ewangelicko – Augsburską Apostołów Piotra i Pawła w Tychach z okazji obchodów 500. lat Reformacji w 2017 roku.

Referaty zawarte w wydawnictwie przybliżają historię luteranizmu na obszarze historycznej ziemi pszczyńskiej, zachęcając jednocześnie do głębszego poznawania wiary pod znakiem Róży Marcina Lutra. W publikacji znaleźć będzie można informację m.in. o początkach protestantyzmu na ziemi pszczyńskiej, historii tyskiej kaplicy ewangelickiej, ewangelickiej osady w Hołdunowie i parafii ewangelickiej w Mikołowie.

Uczestnicy spotkania obejrzą także film autorstwa Wiesława Głowacza „Bp Bursche – postać i dzieło” z archiwum TVP 3 Katowice.

Specjalnie z okazji XII Tyskiej Nocy Muzealnej wydawnictwo można będzie nabyć w promocyjnej cenie.

 


Kategorie wydarzenia:

Mapa niedostępna

Facebook Komentarz