REKLAMA
SZTUKA X MUZY – „Kino z różnych stron świata” w Mediatece

SZTUKA X MUZY – „Kino z różnych stron świata” w Mediatece

REKLAMA

Data/Czas: 31/10/2019 17:00 - 19:00
Lokalizacja: Biblioteka Główna - Mediateka


W październiku Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza do Mediateki przy al. Piłsudskiego na kontynuację spotkań podczas których odbywać się będą projekcje filmów.

 

Po tym jak we wrześniu intensywnie obcowaliśmy z amerykańskimi nowościami, przyszedł czas na odpoczynek od kinematografii zza oceanu, co nie znaczy, że zabraknie uznanych tytułów. W ramach październikowego cyklu „Kino z różnych stron świata” udamy się w ciekawe zakątki globu, poznamy różne krainy i filmowe stylistyki.

Zaczniemy od poranka filmowego (3 październik, godz. 10.00), gdy wraz z Martinem Sheenem przemierzymy słynny Szlak Św. Jakuba prowadzący z południowej Francji przez Kraj Basków aż do hiszpańskiego miasteczka Santiago de Compostela. Tego samego dnia o godz. 17.00 zawitamy w Bejrucie, by za sprawą francusko-libańskiej produkcji spojrzeć na tą barwną krainę oczami cenionej Nadine Labaki. Po krótkiej przerwie związanej z XIV Tyskimi Dniami Literatury (07.10-11.10, serdecznie zapraszamy) przeniesiemy się na biegun zimna, by sprawdzić, jak z trudami Arktyki w teatrze jednego aktora radzi sobie znakomity Mads Mikkelsen (17.10, godz. 17.00). Od mrozów odpoczniemy wśród kontrowersyjnych elit kulturalnych gorącego Rzymu, w świat których wprowadzi nas obwołany przez krytyków „nowym Fellinim”, włoski twórca Paolo Sorrentino (24.10, godz. 17.00). A 31 października (godz. 17.00), gdy Amerykanie odprawiać będą swoje Halloween, wyświetlimy przykład współczesnego kina grozy. W swoim reżyserskim pełnometrażowym debiucie z roku 2014 Ana Lily Amirpour zaprezentuje nam osadzoną w realiach muzułmańskiego Iranu wybuchową mieszankę horroru i romansu, podaną w konwencji kina czarno-białego, stylizowaną na amerykańskie filmy z Jamesem Deanem.

SZTUKA X MUZY – „Kino z różnych stron świata”

Październik
3 października (czwartek) godz. 10.00 – Droga życia
3 października (czwartek) godz. 17.00 – Karmel
17 października(czwartek) godz. 17.00 – Arktyka
24 października (czwartek) godz. 17.00 – Wielkie piękno
31 października (czwartek) godz. 17.00 – O dziewczynie, która wraca nocą sama do domu

Szczegółowy harmonogram seansów można pytać w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej MBP Tychy (tel. 32 438 04 75)

Wstęp bezpłatny.

 

Więcej informacji o bibliotekach:

Miejska Biblioteka Publiczna


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz