REKLAMA
TopOFFFestival 2019: „Krym” – pokaz konkursowy

TopOFFFestival 2019: „Krym” – pokaz konkursowy

REKLAMA

Data/Czas: 11/04/2019 18:00 - 20:00
Lokalizacja: Teatr Mały


11.04.2019 godz. 18.00 | Teatr Mały
Sztuka Nowa „Krym”/ pokaz konkursowy

 

Ten spektakl nie jest o Krymie. Ten spektakl nie jest o tym, co obecnie kojarzy się z tym miejscem. Ten spektakl nie jest o wojnie. Ten spektakl nie jest o polityce. Ten spektakl nie jest o dwóch (albo wielu) skonfliktowanych narodach. Ten spektakl nie jest o Ukrainie, o Rosji ani o Tatarach Krymskich. W tym spektaklu nie ma Putina. Ten spektakl nie zostanie anektowany. W tym spektaklu słowo Krym nie będzie używane. Ten spektakl nie jest manifestem. Ten spektakl nie jest deklaracją.

Sztuka polityczna zazwyczaj ma tendencję do zaniedbywania piękna. Jego wartość zostaje niedoszacowana, bo postrzegana jest jako zbędny luksus w świecie potrzebującym poważnego komentarza politycznego. Czy można mówić o różach kiedy za oknem wybuchają bomby?

Ten spektakl organizuje pustka i dynamika tęsknoty, która się z nią wiążę. Czy można wypracować system mówienia o tym, za czym tęsknimy? Czy można komuś opowiedzieć o uczuciu, które jest w nas, gdy patrzymy na morze? Czy można opowiedzieć o tym uczuciu osobie, która siedzi obok ciebie? Czy w drugim człowieku można wyzwolić te same uczucia, które sami nosimy? I czy próba tworzenia takich “kopii” ma w ogóle jakikolwiek sens? Jak wypowiedzieć niewypowiedziane? Czy jednostkowe doświadczenie piękna może promieniować na życie innych osób?

Koncepcja / reżyseria / wykonanie: Vera Popova, Gosia Trajkowska

Muzyka: Zoi Michailova
Scenografia: Piotr Szczygielski
Wideo / wizualizacje: Kuba Matuszczak / Adrien Cognac
Produkcja: Stowarzyszenie Sztuka Nowa, Teatr Ósmego Dnia
Kurator programu Dawid Żakowski
Premiera: 30 listopada 2017
Teatr Ósmego Dnia, Poznań

 

 

Więcej informacji na stronie:

TopOFFFestival 2019


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz