REKLAMA
Wystawa skamielin i dinozaurów do końca stycznia w tyskim Gemini

Wystawa skamielin i dinozaurów do końca stycznia w tyskim Gemini

REKLAMA

Data/Czas: 03/12/2018 - 31/12/2018 Całodniowe
Lokalizacja: Gemini Park Tychy


Mające nawet pół miliarda lat skamieniałości oraz 15 naturalnej wielkości figury dinozaurów można oglądać do 31 stycznia w Gemini Park Tychy. W styczniu galeria zamieniła się w nietypowe „muzeum” paleontologiczne.

 

Przed milionami to one rządziły światem. Dziś pozostały po nich tylko skamieniałe kości i ślady łap odciśnięte w skałach. Teraz za sprawą nietypowej wystawy w Gemini Park Tychy można na chwilę przenieść się setki milionów lat wstecz i zobaczyć, jak naprawdę wyglądały dinozaury.

Aż 15 naturalnych rozmiarów figur prehistorycznych gadów stanęło właśnie w tyskim centrum handlowym. Wśród eksponatów można znaleźć m.in. mającego 2,5 metra wysokości roślinożernego Stegozaura, znanego z „Parku Jurajskiego”, niezwykle szybkiego Welociraptora czy mięsożernego i drapieżnego Allozaura.

O tym, jak wygląda skamieniały świat będzie można przekonać się także na towarzyszącej ekspozycji wystawie fotografii. Zgromadzono na niej aż 30 zdjęć wykonanych podczas wypraw paleontologicznych m.in. do Maroka, Libanu, Rosji, Argentyny, Francji, a nawet na Spitzbergen.

To jednak nie wszystko. Organizatorzy wystawy przygotowali także dodatkowe atrakcje dla dzieci. W Gemini Park stanie m.in. stanowisko młodego odkrywcy, na którym najmłodsi będą mogli uczyć się odkopywać kości dinozaura ukryte w piasku.

Przygotowano także lekcje historii Ziemi dla szkół i przedszkoli. W dniach 21 do 25 zainteresowane grupy będą mogły zwiedzić wystawę z przewodnikiem – pracownikiem naukowym JuraParku w Bałtowie. Udział w lekcjach jest bezpłatny. Organizatorzy wymagają jedynie umówienia terminu pod numerem tel. 883 239 072

Wystawa w Gemini Park potrwa do 31 stycznia.

Można ją oglądać w godzinach otwarcia galerii.

Wstęp wolny.

 

Więcej informacji na stronie:

Wystawa skamielin i dinozaurów do końca stycznia w tyskim Gemini


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz