REKLAMA
XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF: „Różewiczogranie”

XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF: „Różewiczogranie”

REKLAMA

Data/Czas: 22/03/2019 20:00
Lokalizacja: Miejskie Centrum Kultury Tychy


Już po raz dwunasty MCK Tychy zaprasza święto jednego aktora – Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, który obywał się będzie w dniach 20-24 marca w Miejskim Centrum Kultury, Klubie „Wilkowyje” MCK oraz na scenie Teatr Mały Tychy. Podczas trzech dni konkursowych zmagań obejrzymy monodramy 10 uczestników, wybranych spośród dwukrotnie większej liczby zgłoszeń.

 

Nie zabraknie również spektakli mistrzowskich. W tym roku zaproszenie do prezentowania spektaklu mistrzowskiego przyjął Marian Opania, który zainauguruje festiwal (20 marca) swoim monodramem „Moskwa Pietuszki”. MoTyF uświetni 22 marca Wiesław Komasa monodramem „Różewiczogranie” – minimalistycznym, skupionym na tekście i widzu, niezwykle poruszającym w przekazie popisem sztuki aktorskiej. Spotkamy się też z kobiecą interpretacją samotności na scenie spektaklem „Ida Kamińska” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej podczas Gali Finałowej 24 marca.

 

22 marca 2019 r. (piątek)

godz. 20:00
SPEKTAKL MISTRZOWSKI
WIESŁAW KOMASA „Różewiczogranie”
Tylko mistrz, krzesło i widzowie zgromadzeni wokół Aktora. Minimalistyczny, ale zapadający w pamięć monodram Wiesława Komasy oparty na różewiczowskiej „Kartotece” to aktorstwo, interpretacja i zręczne posługiwanie się głosem, mistrzowski dialog z widownią, postaciami wyobrażonymi i samym sobą.
MCK Tychy, ul. Boh.Warszawy 26, bilety 50 zł do nabycia w MCK oraz na ticketmaster.pl

 

Więcej informacji na stronie:

XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz