REKLAMA
XIV Tyskie Dni Literatury – dzień 5

XIV Tyskie Dni Literatury – dzień 5

REKLAMA

Data/Czas: 11/10/2019 10:00 - 20:00
Lokalizacja: Biblioteka Główna - Mediateka


Już jutro zaczynają się Tyskie Dni Literatury. W dniach 7-11 października, Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na spotkania i warsztaty z ludźmi literatury, sztuki i kultury, które odbywać się będą w Bibliotece Głównej – Mediatece.

XIV Tyskie Dni Literatury – dzień 5

11 października (piątek)

Piotr Zawadzki i Teatr w Pajęczynie – Warsztaty i przedstawienie teatralne dla młodzieży
godz. 10.00
Piotr Zawadzki: Aktor Teatru Zagłębia w Sosnowcu, który zawodowe szlify zdobywał na wielu scenach i estradach.
W ramach warsztatów teatralnych, dzieląc się doświadczeniem, wprowadzi młodzież z Teatru w Pajęczynie w arkana pracy aktora scenicznego. Ćwiczenia z emisji głosu, studio gestu i mimiki, interakcje aktorskie i z publicznością to działania, które wzbogacą umiejętności młodych i pozwolą im rozwinąć artystyczne skrzydła.

Teatr w Pajęczynie: przedstawienie teatru młodzieżowego z Technikum TEB Edukacja w Tychach. Niespożyta energia i trudny do ujarzmienia młody duch materializują się w szkolnej grupie teatralnej, działającej pod bacznym okiem Beaty Maleskiej-Pająk. Młodzież, która rozpoczyna dopiero przygodę ze sceną i bawi się teatrem, tym razem „weźmie na warsztat” klasyczne dzieło i podda się ocenie widzów – rówieśników.

Spotkanie z Jakubem Żulczykiem
godz. 18.00
Pisarz, felietonista, scenarzysta („Belfer”, „Ślepnąc od świateł”). Jest autorem Radio Armageddon – pierwszej polskiej powieści emo oraz powieści „Ślepnąc od świateł”, za którą w 2014 roku nominowany był do Paszportów Polityki.
Jej akcja toczy się pod osłoną nocy, w mrocznej Warszawie, która obok młodego dilera kokainy jest głównym bohaterem. Na motywach książki nakręcony został serial pod tym samym tytułem. Ekranizacja okazała się hitem i w 2019 roku otrzymała wiele nagród – Polską Nagrodę Filmową Orzeł, Telekamerę, Wdecha – Nagrodę Co Jest Grane 24. Prowadzenie: Marcin Michrowski.

 

Więcej informacji o Tyskich Dniach Literatury:

XIV Tyskie Dni Literatury

 


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz