Hokej CHL: Tyszanie zagrali lepiej ale znów bez trafień. Djurgarden Stockholm – GKS Tychy 2:0 Hokej

W czwartej kolejce Hokejowej Ligi Mistrzów, GKS Tychy przegrał 0:2 z wicemistrzami Szwecji zespołem Djurgarden Stockholm. Trójkolorowi co prawda również dwukrotnie trafiali do siatki Niklasa Svedberga ale oba trafienia nie zostały uznane.

Tyszanie zagrali znacznie lepiej niż w piątkowym meczu przeciwko Adler Mannheim przegranym 0:5, jednak w dzisiejszym spotkaniu słabością ekipy Andreja Gusowa była gra w przewadze. GKS siedmiokrotnie zagrał mając o jednego zawodnika więcej, w połowie drugiej tercji przez ponad minutę grał nawet w podwójnym powerplay, niestety żadnego z tych okresów Tychy nie przekuły na bramkę.

W pierwszej tercji ekipa Andreja Gusowa zagrała odpowiedzialnie, dobrze bronił John Murray, stąd bezbramkowy remis 0:0. Druga tercja rozpoczęła się dla GKS- u fantastycznie. Już w drugiej minucie kontra Szczuchura – Mroczkowski zakończyła się trafieniem, niestety gol nie został uznany (ruch nogą Mroczkowskiego). Było to już drugie nie uznane trafienie Tychów. W pierwszej odsłonie nie uznany został gol Ciury, który wyłuskał krążek spod parkanu Svedberga. Kolejne minuty to wykluczenia Hedmana a potem Erikssona, stąd tyszanie przez cztery minuty mieli okazję zagrać w przewadze. W 27 minucie trójkolorowi prez 1 minutę i 22 sekundy stanęli przed szansą gry z dwoma zawodnikami więcej na tafli (kary Alsinga i Wandella) ale i podwójne powerplay nie przyniosło Tychom gola. Kiedy zapowiadało się na kolejną bezbramkową tercję, na sekundę przed końcem tercji GKS sprezentował Djurgarden bramkę. Pechowe wyprowadzenie krążka zakończyło się przechwytem na linii niebieskiej i golem Olle Alsinga.

Alsing był także autorem drugiego trafienia dla Djurgarden z 45 minuty. Ostatnia odsłona to również zaostrzenie gry, pomiędzy zawodnikami obu drużyn nie raz doszło do spięć. Tyszanie walcząc o jak najlepszy wynik, w końcówce meczu zagrali bez bramkarza a za to z sześcioma zawodnikami w polu ale wynik pozostał bez zmian.

Kolejne spotkanie CHL GKS Tychy rozegra 8 października, tyszanie podejmować będą zespół Vienna Capitals.

Djurgarden Stockholm – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

1:0 (39:59) Alsing
2:0 (44:38) Alsing – Haga – Hedman

Kary: 18 min – 14 min
Djurgarden Stockholm: Svedberg; Hogstrom – Pettersson, Berglund – Josefson (2) – Guter; Alsing (2) – Nilsson (2), Bergfors – Wandell (2) – Hedman (4); Norell – Hultstrom, Strandberg (2) – Haga (2) – Holtz; Grewe – Johansson, Eriksson (2) – Agren – Walli-Walterholm.
GKS Tychy: Murray (do 58:18); Novajovsky – Yeronau, Mroczkowski – Szmatula (2) – Yafimenka; Bryk – Kotlorz (2), Witecki – Galant – Bagiński; Ciura (4) – Pociecha (2), Szczechura (2) – Cichy – Klimenko; Akimoto – Kolarz (2), Kogut – Komorski – Jeziorski.