Hokej: Dwa gole do pustej bramki [foto] Hokej

Hokej: Dwa gole do pustej bramki [foto]

W meczu z Opolem, hokeistom GKS-u Tychy tyko raz udało się pokonać bramkarza Orlika Johna Murraya. Spotkanie zakończyło się wygraną GKS-u 3:0 ale krążek dwukrotnie lądował w pustej bramce gości, po tym jak Murray zjeżdżał z lodu, robiąc miejsce dla dodatkowego zawodnika w polu.

Goście z Opola z pewnością przyjechali do Tychów z myślą o wywiezieniu punktów. Hokeistów zarówno Jasona Morgana jak Jiříego Šejby zawodziła dzisiaj skuteczność, co najbardziej widoczne było w strzałach z najbliższej odległości. W 11 minucie takiej sytuacji nie wykorzystał Jon Booras, natomiast w 20 minucie do odsłoniętej bramki Orlika nie trafił Jarosław Rzeszutko.

W drugiej tercji, tyszanie z jednej strony mieli więcej strzeleckich okazji, z drugiej trójkolorowym zdarzały się chwile, kiedy grając w 5 na 5 nie potrafili wyjechać z własnej tercji. Potykanie się o własne łyżwy prowokowało kibiców do okrzyków „Sejba na lód”. Mimo tych niedostatków, tyszanie na koniec odsłony zostali nagrodzeni brawami. GKS – głównie dzięki Štefanowi Žigárdyemu – nie tylko przetrwał półtora minutowe podwójne osłabienie, ale mógł wyjść na prowadzenie (Petr Kuboš chybił w sytuacji sam na sam). Minutę o wyrównaniu sił na lodzie Kamil Kalinowski otworzył wynik spotkania, skutecznie dobijając strzał Martina Vozdeckýego.

Na kolejne bramki tyscy kibice musieli czekać do ostatnich minut spotkania, kiedy John Murray dwukrotnie zjeżdżał z lodu a guma dwukrotnie lądowała w pustej bramce Opola. Amerykańskiego bramkarza Orlika tyszanom nie udało się po raz drugi pokonać, chociaż w 44 minucie bliski dokonania tej sztuki był Rzeszutko, pieczętując słupek.

GKS Tychy – PGE Orlik Opole 3:0 (0:0, 1:0, 2:0)

1:0 (35:58) Kalinowski – Vozdecký – Zatko
2:0 (58:04) Witecki 4/6 (do pustej)
3:0 (59:41) Bryk – Kogut 5/6 (do pustej)

Kary: 33 min. – 8 min.
GKS Tychy: Žigárdy; Kuboš (2) – Ciura, Zaťko – Kotlorz, Bryk – Pociecha, Górny – Gazda (2); Jeziorski – Komorski – Vítek, Bepierszcz (5 za rzucenie na bandę +20 za niesportowe zachowan.) – Kalinowski – Galant, Vozdecký – Kristek – Kogut (2), Witecki – Rzezutko – Bagiński (2).
PGE Orlik Opole: Murray (2) (do 57:22, od 58:04 do 58:24 i od 59:41); Bychwaski, Parýzek – Smith, Kostek (2) – Sznotala, M. Stopiński; Guzik (2) – Cichy – Szczechura, Toulmin – Booras (2) – Brown, f. Stopiński – Szydło – Česlík.