Hokej: GKS bije lidera [foto] Hokej

Hokej: GKS bije lidera [foto]

Wysokim zwycięstwem tyskich hokeistów, bo aż 9:1 zakończył się mecz w którym GKS Tychy podejmował Unię Oświęcim. Przed dzisiejszym spotkaniem unici byli na czele ligowej tabeli, mecz z liderem jednak nie ściągnął na tyskie trybuny kompletu publiczności.

Kilka okazji gości z Oświęcimia, w tym ta najlepsza Martina Kasperlíka z 5 minuty, kiedy Czech nie trafił do odsłoniętej tyskiej bramki, do tego mocna, agresywna gra unitów na bandach – to wystarczy by mieć obraz spotkania w pierwszych kilku minutach. Dominacja Unii trwała do 7 minuty, kiedy Michala Fikrta pokonał Jaroslav Kristek. Od tego momentu Tychy przejęły kontrolę nad wydarzeniami na tafli, tercja zakończyła się prowadzeniem GKS-u 3:0, z czego jedną bramkę tyszanie zdobyli grając w osłabieniu.

W drugiej tercji Tychy powtórzyły wyczyn z wyjazdowego spotkania z Jastrzębiem (25.09), kiedy również w drugiej odsłonie GKS zaaplikował rywalom pięć goli. Zaczął strzałem z dystansu Josef Vítek. Po bramce Remigiusza Gazdy na 5:0 trener Unii poprosił o czas, co pomogło na parę minut – na próbę Kasperlíka odpowiedział Miroslav Zatko – a potem wszystko wróciło „do normy”. Jakub Witecki po objechaniu bramki z oświęcimskim zawodnikiem „na plecach”, Martin Vozdecký z najbliższej odległości – kiedy krążka w polu bramkowym nie zdążył wygarnąć Peter Bezuška, na koniec Gazda z linii niebieskiej – unici mogli się tylko cieszyć, że nie ma dwucyfrówki.

Ostatnia odsłona sprawiedliwie zakończyła się remisem 1:1 a całe spotkanie wynikiem 9:1 dla GKS-u Tychy.

GKS Tychy – KS Unia Oświęcim 9:1 (3:0, 5:0, 1:1)

1:0 (06:26) Kristek – Kogut – Bryk
2:0 (10:46) Bepierszcz – Kuboš – Ciura 4/5
3:0 (15:23) Kogut – Kristek – Kosowski
4:0 (20:55) Vítek – Kotlorz
5:0 (28:50) Gazda – Bagiński – Rzeszutko
6:0 (33:51) Witecki
7:0 (35:07) Vozdecký – Kotlorz 5/4