Hokej: GKS Tychy – GKS Katowice (2023.01.29) [galeria] Galeria zdjęć

Hokej: GKS Tychy – GKS Katowice (2023.01.29) [galeria]

W derbach Śląska hokeiści GKS Tychy musieli uznać wyższość GKS Katowice. Na pierwszą przerwę tyszanie zjeżdżali prowadząc 1:0 ale bramka Jana Dupuy okazała się być jedynym trafieniem dla ekipy z de Gaulle’a. W drugiej i trzeciej tercji bramki zdobywała tylko GieKSa a ostatecznie mecz zakończył się przegraną Tychów 1:4.

GKS Tychy – GKS Katowice 1:4 (1:0, 0:2, 0:2)

1:0 (01:54) Dupuy 4/4
1:1 (26:59) Pasiut – Magee – Fraszko
1:2 (27:49) Lehtonen – Kolusz
1:3 (52:36) Kruczek – Lehtonen 4/4
1:4 (59:05) Pasiut 5/6 (do pustej)

Kary: 12 min – 14 min
GKS Tychy: Fucik (do 58:46 i od 59:05); Pociecha – Ciura, Sedivy – Ubowski – Jeziorski; Younan – Nilsson, Mroczkowski – Boivin – Dupuy; Jaśkiewicz – Kaskinen, Marzec (2) – Starzyński (4) – Bukowski; Krzyżek – Bizacki, Gościński – Galant (4) – Szturc (2). Trener: Andrey Sidorenko.
GKS Katowice: Murray; Rompkowski – Kruczek, Fraszko – Pasiut (4) – Magee (2); Varttinen – Wanacki (2), Simek – Monto (4) – Lehtonen; Kolusz – Wajda, Bepierszcz (2) – Pulkinnen – Krężołek; Maciaś, Ciepielewski – Smal – Hitosato. Trener: Jacek Płachta.

Więcej o meczu: Hokej: Derby Śląska nie dla Tychów [foto]