Hokej: GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec (2022.12.06) [galeria] Galeria zdjęć

Hokej: GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec (2022.12.06) [galeria]

W mikołajkowy wieczór hokeiści GKS-u Tychy zmierzyli się na własnym lodzie z drużyną Zagłębia Sosnowiec. Tyszanie zaczęli skromnie, prowadząc po pierwszej odsłonie zaledwie 1:0 (trafienie Ondreja Sedivy).

Podopieczni Andreya Sidorenki rozpędzili się dopiero w drugiej tercji, w której czterokrotnie trafiali do bramki Patrika Spesnego. Bramki zdobyli kolejno: Alexander Younan, Alexandre Boivin, Jean Dupuy i Bartłomiej Jeziorski . Przy prowadzeniu Tychów 5;0 i słabej dyspozycji sosnowiczan, po 40 minutach gry było praktycznie po meczu.

W ostatniej części gry nieliczni kibice zgromadzeni na tyskim Stadionie Zimowym zobaczyli dwa trafienia, po jednym dla każdej z ekip. Najpierw na 6:0 podwyższył Boivin, potem honorowego gola ustalającego jednocześnie wynik spotkania zdobył były zawodnik GKS-u Jakub Witecki.

GKS Tychy – Zagłębie Sosnowiec 6:1 (1:0, 4:0, 1:1)

1:0 (10:25) Sedivy – Komorski – Szturc 5/4
2:0 (24:05) Younan – Mroczkowski – Boivin 5/4
3:0 (26:50) Boivin – Bizacki
4:0 (30:21) Dupuy – Mroczkowski – Boivin
5:0 (35:46) Jeziorski – Bizacki
6:0 (44:23) Boivin – Nilsson
6:1 (49:59) Witecki – Sikora

Kary: 8 min – 14 min (w tym 2 min kary techn)
GKS Tychy: Fucik; Younan – Kaskinen, Sedivy – Komorski – Wróbel; Bizacki – Pociecha, Szturc (2) – Galant – Jeziorski; Bagin (2) – Nilsson, Mroczkowski – Boivin (2) – Dupuy; Ciura (2) – Jaśkiewicz, Ubowski – Starzyński – Bukowski.
Zagłębie Sosnowiec: Spesny; Motloch – Kotlorz (2), Kogut – Kozłowski – Witecki; Khopeira – Andreikiv, Nahunko – Rzeszutko – Piotrowicz; Krawczyk (2) – Michałowski, Pavlenko – Dubinin (2) – Bernacki; Łoza – Gniewek, Sikora (4) – Stuchlik (2) – Kasprzyk.