Hokej: Hat-trick Rzeszutki w meczu z Katowicami [foto] Hokej

Hokej: Hat-trick Rzeszutki w meczu z Katowicami [foto]

W ostatniej kolejce PHL przed podziałem na grupy silniejszą i słabszą, hokeiści GKS Tychy pokonali Tauron KH GKS Katowice 6:2, przerywając passę zwycięstw ekipy Jacka Płachty.

Goście z Katowic byli ostatnio na fali, wygrali siedem spotkań z rzędu, w swoim ostatnim meczu pokonując nawet urzędującego mistrza Polski – Comarch Cracovię. Początek spotkania wyglądał dla zespołu Jacka Płachty obiecująco. Katowiczanie nie pozwalali tyszanom na odskoczenie w wyniku, na bramkę odpowiadali bramką, także w połowie pierwszej tercji na tablicy wyników było 3:2 dla Tychów. Wszystko zmieniła końcówka odsłony, kiedy GKS odzyskał dwubramkowe prowadzenia a w kolejnej odsłonie powiększył prowadzenie do 6:2. W ostatniej części meczu nie można było odmówić przyjezdnym zaangażowania, jednak to nie Kamil Kosowski a stojący jego vis-a-vis Matus Kostúr musiał bardziej się pogimnastykować. Trójkolorowych zawiodła jednak skuteczność i wynik z drugiej tercji utrzymał się do końcowego gwizdka.

Najbardziej zadowolony z dzisiejszego spotkania może być Jarosław Rzeszutko. Tyski środkowy już w pierwszych dwudziestu minutach meczu skompletował hat-tricka, strzelając bramki: otwierającą wynik spotkania na 1:0, dającą ponowne prowadzenie na 2:1 i tuż przed przerwą na 4:2, dzięki której Tychy ponownie objęły dwubramkowe prowadzenie. W drugiej tercji Rzeszutko ponownie wpisał się na listę strzelców, błyskawicznie (po 4 sekundach) wykorzystując okres gry w przewadze.

GKS Tychy – Tauron KH GKS Katowice 6:2 (4:2, 2:0, 0:0)

1:0 (04:55) Rzeszutko – Pociecha – Bagiński
1:1 (05:13) Lymansky – Lorek – Majoch
2:1 (07:26) Rzeszutko – Witecki – Pociecha
3:1 (09:46) Vozdecký – Górny – Kolusz
3:2 (11:14) Olearczyk – Sawicki – Rąpała 5/4
4:2 (19:46) Rzeszutko – Witecki – Kogut
5:2 (26:50) Rzeszutko – Gazda – Pociecha 5/4