Hokej play-off: GKS idzie utartym wyboistym szlakiem [foto] Hokej

Hokej play-off: GKS idzie utartym wyboistym szlakiem [foto]

W trzecim meczu o tytuł Mistrza Polski, GKS Tychy na własnym lodzie uległ Comarch Cracovii 3:5 i w serii do czterech wygranych przegrywa 1-2. Droga tyszan do finału była długa i ciężka i wszystko wskazuje na to, że i w finale, aby obronić tytuł, trójkolorowi będą się musieli solidnie napracować.

„Przespaliśmy drugą tercję, nie wiem co się stało. Przygaśliśmy a Cracovia zaczęła przeważać. Pokazywaliśmy już w tych play-offach, że potrafimy odrobić straty i mam nadzieję, że tak będzie i teraz. Co zrobić, zagraliśmy słabszy mecz, teraz musimy to odrobić” – powiedział po spotkaniu Mateusz Gościński.

Kolejne spotkanie odbędzie się we wtorek, 9 kwietnia w Krakowie.

Podobnie jak w dwóch poprzednich finałowych spotkaniach pierwszą bramkę w meczu zdobyli zawodnicy „Pasów”. Gumę do odsłoniętej tyskiej bramki przy krótkim słupku skierował Damian Kapica. Minutę później krążek znalazł się w siatce Cracovii ale po analizie wideo arbitrzy nie uznali tego trafienia. Tyszanie sporo dali Cracovii pograć, sami zagrali mało agresywnie, bez walki o krążek w strefie neutralnej i niestety z błędami we własnej tercji obronnej. Szczęście dla Tychów, że te błędy jak ten z 14 minuty, kiedy strzelał Kapica lub 18 minuty, kiedy z bliska uderzał Kapica a potem z dobitki Kalinowski, nie zakończyła się stratą kolejnego gola. Dopiero końcówka tercji i gra w przewadze przyniosła gospodarzom wyrównanie (gol Tomasa Sykory), pierwsza odsłona zakończyła się zatem remisem 1:1.

52 sekundy po wznowieniu gry w tercji drugiej, krążek do krakowskiej bramki wepchnął z bliska Jarosław Rzeszutko. Wyborną okazję na podwyższenie miał w 27 minucie Michael Cichy, tyski napastnik mając przed sobą już tylko bramkarza – spudłował. Właśnie do 27 minuty tyszanie kontrolowali grę, potem do głosu doszli goście. Już w 29 minucie Domogała strzałem po lodzie między parkanami Murraya wyrównał na 2:2. W końcówce tercji ekipa Rudolfa Rohacka zaaplikowała Tychom dwie kolejne bramki i na drugą przerwę schodziła prowadząc z Tychami 4:2.

W 48 minucie tyszanom udało sie strzelić kontaktową bramke ale już trzy minuty później krakowianie odzyskali dwubramkowe prowadzenie. GKS próbował nawiązać walke, ale aby myśleć o zmianie wyniku trzeba wykorzystywać takie sytuacje jaką miał na przykład Sykora, który w 52 minucie nie trafił z najbliższej odległości.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)

Kary: 22 min – 10 min
GKS Tychy: Murray (do 58:50); Pociecha (2) – Ciura (2), Witecki – Cichy – Szczechura; Górny – Bryk (2), Gościński – Rzeszutko – Bagiński; Kolarz – Bizacki, Klimenko (2) – Komorski (2) – Yafimenka; Kotlorz (2+10 za niesportowe zachowanie) – Kogut, Sykora -Galant – Mikhnov. Trner: Andrei Gusow.
Comarch Cracovia: Kopriva; Kruczek – Czarnaok, Turtiainen (2) – Kalinowski – D. Kapica (2+2); Jachym – Jezek, Svec – Domogała – Trvdon; Rompkowski – Noworyta (2), Csamango – Vachovec – Bepierszcz; Gajor -Drzewiecki, Kamiński – Zygmunt (2) – Bryniczka. Trner: Rudolf Rohacek.

Terminarz 3 rundy play-off

GKS Tychy – Comarch Cracovia – stan rywalizacji 1-2

02.04.2019 (wtorek, godz. 18:00) GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:1 d. (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:0, 0:0, 1:0)
04.04.2019 (czwartek, godz. 20:00) Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
07.04.2019 (niedziela, godz. 18:15) GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:5 (1:1, 1:3, 1:1)
09.04.2019 (wtorek, godz. 18:15) Comarch Cracovia – GKS Tychy
11.04.2019 (czwartek, godz. 18:15) GKS Tychy – Comarch Cracovia