Hokej play-off: GKS Tychy dał sobie odebrać zwycięstwo i przegrywa w serii 2-3 [foto] Hokej

Z dzisiejszej lekcji hokeiści GKS-u Tychy szybko muszą wyciągnąć wnioski. Piąte spotkanie półfinałowej serii zakończyło się zwycięstwem zespołu TatrySki Podhala Nowy Targ, które dzięki dzisiejszej wygranej objęło prowadzenie w serii 3-2 i jest jedną nogą w finale.

Nie takiego zakończenia meczu oczekiwali tyscy kibice. Przez całe spotkanie prowadzili tyszanie, a już końcówka drugiej odsłony w wykonaniu trójkolorowych była wręcz niesamowita ale i nieskuteczna. Ta nieskuteczność zemściła się na ekipie Andreja Gusowa. Tyszanie na 22 sekundy przed końcową syreną dali sobie strzelić wyrównującą bramkę. Dogrywka trwała niespełna dwie minuty, złotego gola dającego nowotarskim Szarotkom zwycięstwo zdobył Krzysztof Zapała.

Mecz nr 6 odbędzie się w środę, 27 marca o godz. 20:00 w Nowym Targu.

Pierwszy groźny strzał, który mógł przynieść gola z najbliższej odległości oddał w 3 minucie meczu zawodnik Podhala – Mateusz Michalski. Krążek po uderzeniu nowotarskiego skrzydłowego zatrzymał na parkanach John Murray. Skuteczniejszy okazał się gracz GKS-u Tychy – Filip Komorski, który po podaniu Gleba Klimenko w 6 minucie otworzył wynik spotkania. Zdobywanie kolejnych goli nie szło tyszanom łatwo ale szło. W 15 minucie, na 5 sekund przed końcem kary nałożonej na Oskara Jaśkiewicza (faul na Komorskim za co arbiter zasądził karę mniejszą plus 10 minut za atak na głowę), Tychy powiększyły prowadzenie na 2:0. Strzelcem bramki był asystent przy wcześniejszym trafieniu – Gleb Klimenko.

Za odrabianie strat goście wzięli się jeszcze w końcówce pierwszej tercji, kiedy powodzenie Szarotkom mogło przynieść uderzenie Marcina Kolusza. Nowotarżanom pokonać Murraya udało się na początku drugiej odsłony. Równo na 5 sekund przed upływem kary Bartosza Ciury do tyskiej bramki trafił Mateusz Michalski. Po kontaktowym golu Podhala gra przyspieszyła, a GKS odzyskał dwubramkowe prowadzenie w 35 minucie. Trójkolorowi perfekcyjnie rozegrali zamek w tercji Podhala, szybkie zmiany pozycji na tyle zdezorientowały nowotarżan, że strzał z dystansu Matusza Bryka był nie do obrony. Sama końcówka tercji w wykonaniu tyszan była niesamowita. Goście całkowicie pogubili się we własnej tercji, szkoda tylko, że okazji nie wykorzystali: Klimenko, Bryk, Szczechura nie trafiając przy słupku, Ciura z dystansu (słupek) oraz Mikhnov.

Na początku trzeciej tercji przyjezdni ponownie złapali bramkowy kontakt. Wygrane wznowienie na buliku, szybkie podanie Krystiana Dziubińskiego do Joona Tolvanena i zaskoczony Murray mógł już tylko wyciągnąć krążek z bramki. Od przerwy na czyszczenie lodu (52 min) Tychy starały się przede wszystkim rozbijać ataki Szarotek, mimo że nie obyło się bez błędów, to taka taktyka długo sprawdzała się. Na 22 sekundy przed końcową syreną, po zjechaniu Odrobnego do boksu, drużyna TatrySki doprowadziła jednak do wyrównania.

Dogrywka trwała niespełna dwie minuty, złotego gola dającego nowotarskim Szarotkom zwycięstwo zdobył Krzysztof Zapała.

GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 d. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:1)

3:4 (61:39) Zapała – Wajda

Kary: 6 min – 16 min (w tym 2 min kary techn.)
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura (2), Sykora – Cichy – Szczechura; Górny – Bryk, Gościński – Bagiński – Mikhnov (2); Kolarz – Bizacki, Klimenko (2) – Komorski – Yafimenka; Kogut, Jeziorski – Rzeszutko – Witecki. Trener: Andrei Gusow.
TatrySki Podhale Nowy Targ: Odrobny (do 59:20 i od 59: 38); Jaśkiewicz (2+10 za niesportowe zachowanie za atak na głowę) – Kolusz, Moisio – Dziubiński – Różański; Suominen – Tolvanen, Sammalmaa – Zapała – M. Michalski; Hovinen – R. Mrugała (2), Wielkiewicz – Neupauer – Guzik; Wajda – Moksunen, Siuty – D. Kapica – Wolski. Trener: Tomek Valtonen.

Terminarz 2 rundy play-off
GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ – stan rywalizacji 2-3

12.03.2019 (wtorek, godz. 20:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 4:1 (0:0, 2:1, 2:0)
15.03.2019 (piatek, godz. 20:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 1:1, d. 1:0)
18.03.2019 (poniedziałek, godz. 18:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:2 d. (1:1, 1:1, 0:0, d. 1:0)
21.03.2019 (czwartek, godz. 18:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy 5:2 (3:0, 1:1, 1:1)
24.03.2019 (niedziela, godz. 17:00) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ 3:4 d. (2:0, 1:1, 0:2, d. 0:1)
27.03.2019 (środa, godz. 20:00) TatrySki Podhale Nowy Targ – GKS Tychy
ew. 30.03.2019 (sobota, godz. -) GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ

Więcej zdjęć w galerii: Hokej play-off: GKS Tychy – TatrySki Podhale Nowy Targ (2019.03.24) [galeria]