Hokej play-off: Obecni ciałem ale nie duchem. Pierwsza przegrana GKS-u Hokej

Hokej play-off: Obecni ciałem ale nie duchem. Pierwsza przegrana GKS-u

Rywalizacja o mistrzowską koronę na pewno powróci do Tychów. W trzecim spotkaniu finałów PHL, hokeiści GKS Tychy przegrali z Cracovią Kraków 4:7 i w serii do czterech wygranych prowadzą z Pasami 2-1. Jutro również na lodowisku w Krakowie zostanie rozegrane spotkanie numer cztery.

Wynik spotkania otworzył 19-letni Bartłomiej Jeziorski. W końcówce pierwszej odsłony tyszanie całkowicie oddali inicjatywę „Pasom”, co zespół Cracovii bezlitośnie wykorzystał strzelając w ciągu trzech minut trzy bramki. 22-letni Oliver Paczkowski, 24-letni Adam Domogała oraz 25-letni Damian Kapica – ci zawodnicy kolejno ucieszyli swoich kibiców.

W połowie drugiej tercji Jarosław Rzeszutko strzelił bramkę kontaktową ale w końcowych minutach tyszanie znowu stracili koncentrację, za co zostali skarceni dwoma bramkami. Wynik 2:5 można wyciągnąć, zanim jednak tyska ekipa wzięła się do odrabiania strat to przegrywała już 2:7. Najpierw Petr Šinágl wykorzystał okres gry w przewadze, po minucie gry Petr Kalus wykorzystał rzut karny zasądzony za nakrycie krążka w polu bramkowym przez Jakuba Witeckiego. Otrzeźwienie spłynęło w końcu na tyski zespół. W 52 minucie Rafała Radziszewskiego pokonał Michael Kolarz, zaczynający sezon właśnie w Cracovii, w 55 minucie jego śladem poszedł Patryk Kogut ustalając wynik meczu na 4:7.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 7:4 (3:1, 2:1, 2:2)

0:1 (07:52) Jeziorski – Komorski – Vítek
1:1 (15:07) Paczkowski
2:1 (16:20) Domogała – Wajda
3:1 (17:34) Kapica – Dziubiński – Novajovský
3:2 (30:03) Rzeszutko – Kogut
4:2 (36:48) Kapica – Zíb – Dziubiński
5:2 (38:12) Domogała – Słaboń