Hokej play-off: Tychy wyrównują półfinałową rywalizację [galeria] Galeria zdjęć

Hokej play-off: Tychy wyrównują półfinałową rywalizację [galeria]

Poniedziałkowe spotkanie GKS-u Tychy z GKS Katowice rozgrywane na tyskim Stadionie zimowym przyniosło wiele emocji. Tyscy hokeiści grali z „nożem na gardle”, bo ewentualne przegrana dla ekipy Andreja Sidorenki oznaczała pożegnanie się z marzeniami o awansie do finału play-off.

Po tym jak GieKSa objęła prowadzenie w 11 minucie spotkania na odpowiedź tyszan przyszło czekać aż do 55 minuty meczu. Na listę strzelców wpisał się Michael Cichy. Euforia tyskich kibiców nie trwała długo, bo błyskawicznie po 17 sekundach prowadzenie dla Katowic odzyskał Mateusz Michalski. Kiedy gasły nadzieje miejscowych, na 18 sekund przed końcem regulaminowego czasu gry do bramki Johna Murraya trafił Michał Kotlorz. Przy braku rozstrzygnięcia w dogrywce zasądzone zostały rzuty karne. Te zostały wykorzystane przez obie ekipy dopiero w piątej serii najazdów, kiedy do siatki przeciwnika trafili Christian Mroczkowki oraz Matias Lehtonen. Po zmianie kolejności, w szóstej serii pomylił się Marcin Kolusz, natomiast bezbłędny po raz drugi był Mroczkowski.

Decydujące spotkanie nr 7 zostanie rozegrane w Katowicach, w środę 30 marca.

W drugiej parze półfinałowej Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie, 3-2 prowadzą unici. Mecz nr 6 w tej parze zostanie rozegrany 29 marca.

GKS Tychy – GKS Katowice 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, d. 0:0, k. 2:1)

0:1 (10:12) Wronka – Pasiut – Fraszko
1:1 (54:17) Cichy – Dupuy
1:2 (54:34) Michalski – Bepierszcz
2:2 (59:42) Kotlorz
3:2 Mroczkowski (DRZK)

GKS Katowice – GKS Tychy – stan rywalizacji 3-3 (gra do 4 wygranych)
18.03.2022 (piątek, godz. 18:30) GKS Katowice – GKS Tychy 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)
19.03.2022 (sobota, godz. 17:00) GKS Katowice – GKS Tychy 2:3 (1:0, 1:1, 0:1, d. 0:1)
22.03.2022 (wtorek, godz. 18:00) GKS Tychy – GKS Katowice 6:2 (4:0, 1:2, 1:0)
23.03.2022 (środa, godz. -) GKS Tychy – GKS Katowice 2:6 (1:1, 1:1, 0:4)
26.03.2022 (sobota, godz. 17:00) GKS Katowice – GKS Tychy 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
28.03.2022 (poniedziałek, godz. 18:00) GKS Tychy – GKS Katowice 3:2 (0:1, 0:0, 2:1, d. 0:0, k. 2:1)
30.03.2022 (środa, godz. 18:00) GKS Katowice – GKS Tychy