Hokej: Trzy punkty w meczu z Automatyką GKS zapewnił sobie już w połowie spotkania [foto] Hokej

W meczu 36. kolejki PHL, GKS Tychy pokonał Automatykę Gdańsk 6:2. Zwycięzca spotkania znany był już w połowie meczu, kiedy GKS prowadził z gdańszczanami 5:0. Automatyce udało się co prawda zmniejszyć straty ale gole Vladislava Yelakova i Mateusza Danieluka to było za mało aby przyjezdni mogli myśleć o nawiązaniu walki i zmianie końcowego wyniku.

Po pierwszych 20 minutach GKS prowadził 2:0. W 24 minucie kiedy Tychy, po indywidualnej akcji Patryka Koguta, podwyższyły prowadzenie na 3:0 w bramce Automatyki nastąpiła zmiana. Evana Cowleya zastąpił Mateusz Studziński, którego tyszanie szybko rozgrzali. Młody 22-letni golkiper Gdańska czyste konto zachował przez zaledwie dwie minuty, kiedy po strzale Michaela Cichego z backhandu zmuszony był wyciągać krążek z własnej siatki. Gdańscy obrońcy pod własną bramką grali bardzo nieporadnie, także niecałą minutę później Studziński powtórzył czynność, tym razem wyciągając gumę po strzale Filipa Komorskiego. Nieco lepiej przyjezdnym szło w ataku. Wynik tercji ustalił Vladislav Yelakov, którego bramka podobnie jak dwie wcześniejsze dla Tychów, została zdobyta podczas gry w liczebnej przewadze. W ostatniej odsłonie na liście strzelców wpisał się Adam Bagiński, który wykorzystał podanie Jarosława Rzeszutki. Trójkolorowym nie udało się jednak utrzymać koncentracji do końca spotkania i na 10 sekund przed końcową syreną do tyskiej bramki trafił Mateusz Danieluk, ustalając wynik meczu na 6:2.

GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)

Kary: 29 min – 12 min

GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura (2), Klimenko – Cichy – Szczechura; Bryk – Górny, Gościński – Rzeszutko – Bagiński; Yeronau (2) – Novajovsky, Yafimenka (5+20 kara meczu za niesportowe zachowanie) – Komorski – Mikhnov; Kogut – Kolarz, Jeziorski – Galant – Witecki.
MH Automatyka Gdańsk: Cowley (od 23:49 Studziński); Cunik – Maly, Steber – Polodna (2) – Vitek (2); Tesliukevich – Krasovsky (2), Yelakov – Rozhkov – Golovin; Pastryk – Lehmann, Danieluk (2) – Pesta – Marzec (2); Leśniak – Rompkowski (2), Smal – Mocarski – Wołoszyk.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – MH Automatyka Gdańsk (2019.01.08) [galeria]