Hokej: W hokejowych derbach górą GKS Tychy [foto]Sport

Hokej: W hokejowych derbach górą GKS Tychy [foto]

W hokejowych derbach z GKS Katowice lepszym zespołem okazał się GKS Tychy. W meczu rozgrywanym na tyskim Stadionie zimowym aż do końcówki spotkania utrzymywał się remis 1:1, ostatecznie po bramce Bartłomieja Jeziorskiego z 58 minuty tyszanie pokonali GieKSę 2:1.

W pierwszej odsłonie arbitrzy spotkania nałożyli tylko jedno wykluczenie (w 18 minucie na Filipa Komorskiego). Brak przerw sprzyjał szybkiej grze, akcje przenosiły się spod bramki Murraya pod bramkę Rahma, trzeba jednak przyznać, że więcej działo się pod tyską bramką. Mimo niewielkiej przewagi katowiczan tercja zakończyła się bezbramkowym remisem.

Na początku drugiej tercji na ławkę kar odesłany został Michał Kotlorz ale i tej przewagi Katowice nie wykorzystały. Swoich szans nie wykorzystali również tyszanie: oddając strzały z bliskiej odległości prosto w bramkarza GieKSy trafiali w 27 minucie Alex Szczechura czy minutę później Michael Cichy. Szczęścia nie miał także Alexei Yafimenka, który w 34 minucie nie wykorzystał świetnego dogrania Komorskiego. Jego rodak – Aleksander Yeronau był bardziej precyzyjny i dwie minuty później strzałem z dystansu otworzył wynik spotkania.

Na początku ostatniej odsłony goście wykorzystując przestój w grze trójkolorowych przycisnęli, najbliższy wyrównania był kapitan GieKSy Grzegorz Pasiut, który trafił w słupek tyskiej bramki (44 min). W końcu przyjezdni w 48 minucie dopięli swego, wynik na 1:1 wyrównał …Pasiut. Aż do końcówki spotkania utrzymywał się remis 1:1, ostatecznie po bramce Bartłomieja Jeziorskiego z 58 minuty tyszanie pokonali GieKSę 2:1.

GKS Tychy – GKS Katowice 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)

1:0 (35:39) Yeronau 5/4
1:1 (47:57) Pasiut – Franssila – Da Costa
2:1 (57:17) Jeziorski – Pociecha

Kary: 4 min – 4 min
GKS Tychy: Murray; Yeronau – Akimoto, Yafimenka – Komorski (2) – Klimenko; Kotlorz (2) – Bryk, Jeziorski – Galant – Witecki; Pociecha – Ciura, Mroczkowski – Cichy – Szczechura; Bizacki – Kogut, Bagiński – Rzeszutko – Gościński.
GKS Katowice: Rahm; Cakajik – Devecka, Da Costa (2) – Pasiut – Kolusz; Franssila – Wajda, Lahde – Makkonen – Turtiainen; Salmi – Jaśkiewicz, M. Michalski – Uski – Cimzar; Tomasik – Krawczyk, Krężołek – Starzyński (2) – Paszek.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – GKS Katowice (2019.10.22)