Hokej: Ze Stocznią wynik jak walkower [foto] Hokej

Hokej: Ze Stocznią wynik jak walkower [foto]

W spotkaniu 10. kolejki PHL, GKS Tychy pokonał zespół Stoczniowca Gdańsk 5:0. Podopieczni Jiříego Šejby mają niestety problem ze skutecznością, tyszanie po dwóch tercjach prowadzili tylko 2:0, dopiero ostatnia odsłona meczu przyniosła poprawę – tyszanie strzelili trzy bramki a dwukrotnie ostemplowali słupek bramki „Stoczni”.

Podopieczni Jiříego Šejby mają wyraźny problem ze skutecznością, jeżeli już trafiają w światło bramki, to w bramkarza. Żeby utrudnić sobie zadanie Tychy już na początku pierwszej odsłony podłapały trzy kary pod rząd, przez co najpierw przez 45 sekund a potem przez 1:15 musiały grać w podwójnym osłabieniu. W końcu, po 16 minutach gry, trójkolorowi zdjęli pajęczynę z bramki rywali, na listę strzelców wpisał się Filip Komorski.

Stojący bramce GKS-u Kamil Kosowski w pierwszych 20 minutach gry nierzadko był zmuszony pogimnastykować się, jednak już w drugiej odsłonie meczu pracy nie miał wiele. Stojący vis-a-vis Kosowskiego, Nikifor Szczerba na odpoczynek nie mógł sobie pozwolić. GKS krążył i mieszał w tercji gości, tyszanie jednak strzałów oddawali niewiele a z tych groźniejszych Szerba wychodził zwycięską ręką (29 min. Bepierszcz w indywidualnej akcji, 32min. Woźnica z bliska) lub pomagało mu szczęście – w 21 i 22 minucie trójkolorowi ostemplowali słupek jego bramki. W 30 minucie Jorosłav Kristek podniósł krążek i gdański bramkarz musiał w końcu wyciągnąć gumę z własnej siatki.

W ostatniej tercji gospodarze poprawili nieco celowniki, co przyniosło trzy kolejne bramki.

GKS Tychy – MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk 5:0 (1:0, 1:0, 3:0)

1:0 (15:16) Komorski – Bryk – Kristek
2:0 (29:56) Kristek – Komorski – Kotlorz
3:0 (44:20) Rzeszutko – Woźnica
4:0 (48:17) Górny – Bagiński 5/4
5:0 (52:53) Kolusz – Bepierszcz – Kalinowski

Kary: 8 min. – 12 min
GKS Tychy: Kosowski; Kotlorz – Horzelski, Kuboš – Ciura (2), Pociecha – Bryk, Górny – Gazda (2); Bepierszcz – Kalinowski – Kolusz, Jeziorski – Komorski (2) – Witecki, Kristek – Galant (2), Woźnica – Rzeszutko – Bagiński.
MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk: Szczerba; Wsół (2) – Wachowski (2), Lehmann – Nowak, Dolny – Kantor (2), Gerasimenko; Sochacki – Różycki – Gościński, Szczerakow – Maciej Rompkowski – Marzec, Nasca (2) – Pesta – Skutchan (4), Wrycza – Ziółkowski – Strużyk.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – Stoczniowiec Gdańsk (2016.10.09) [galeria]