Koszykówka: Tyszanie przegrali z Lesznem trzema punktami

W 5. kolejce 1 ligi koszykówki mężczyzn, GKS Tychy na własnym parkiecie przegrał z Jamalex Polonia 1912 Leszno 80:83.

Na czwartą kwartę GKS wychodził tracąc do rywali 2 punkty (62:64). W ostatniej części gry, różnica ta zwiększyła się do dziewięciu punktów ale z czasem (po przerwie na żądanie w połowie kwarty) tyszanie odrobili straty i wyrównując stan meczu. Na niecałe trzy minuty przed końcem spotkania na tablicy pojawił się wynik 77:77, potem niestety punkty za trzy celne rzuty wolne zdobył jedynie Damian Szymczak. W ostatnich sekundach meczu niecelny rzut z wyskoku za trzy oddał Paweł Bogdanowicz, który tym ostatnim rzutem mógł doprowadzić do dogrywki.

20.10.2018 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Jamalex Polonia 1912 Leszno 80:83 (22:17, 25:30, 15:17, 18:19)

GKS Tychy: Jankowski (27), Zmarlak (14), Szymczak (13), Maj (10), Wieloch (7), Taisner (6), Bogdanowicz (2), Majka (1).
Jamalex Polonia 1912 Leszno: Chanas (19), Stawiak (17), Trubacz (9), S. Sanny (8), Milczyński (8), Kczmarzyk (8), Kutta (6), M-O Sanny (4), Mroczek-Truskowski (4).