Piłka nożna: GKS ratuje trzy punkty w doliczonym czasie gry. GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 [foto] Piłka nożna

W meczu 9. kolejki Fortuna 1 ligi, GKS Tychy wygrał z Wigrami Suwałki 2:1. Tyszanie wyszli na prowadzenie w 15 minucie po bramce Kacpra Piątka. Wynik ten utrzymywał się aż do 78 minuty, kiedy Wigry wyrównały po samobójczym golu Bartosza Szeligi. Kiedy zapowiadało się, że błąd będzie kosztował trójkolorowych stratę dwóch „oczek”, trafienie Dario Kristo w doliczonym czasie gry zapewniło Tychom komplet punktów.

W pierwszych minutach spotkania gra toczyła się głównie na połowie Suwałk ale tyszanie mieli spore problemy z przedarciem się bliżej bramki Dominika Kąkolewskiego. Suwałczanie w polu karnym Tychów zagościli raz w 8 minucie, od razu zmuszając Konrada Jałochę do interwencji po strzale z bliska Pawła Gieracha. W końcu przeważający na murawie trójkolorowi zdołali to udokumentować, kiedy bramkę na 1:0 strzelił Kacper Piątek.

Na drugą połowę obie jedenastki weszły bez zmian w składach. W drugiej części gry pierwszą okazję na podwyższenie prowadzenia miał w 52 minucie – po dograniu Łukasza Grzeszczyka – Dario Kristo. Tu jednak z interwencją pospieszył Kąkolewski. Goście, którzy od około 60 minuty zaczęli grać nieco agresywniej, długo nie mogli nic zdziałać aż w końcu suwałczanom pomogli sami tyszanie strzelając w 78 minucie gola samobójczego. Kiedy zapowiadało się, że błąd będzie kosztował trójkolorowych stratę dwóch oczek,  po trafieniu Dario Kristo w doliczonym czasie gry, GKS mógł się jednak cieszyć ze zdobycia kompletu punktów.

GKS Tychy – Wigry Suwałki 2:1 (1:0)

1:0 K. Piątek (15′)
1:1 Szeliga (78′, samobój)
2:1 Kristo (90′)

Frekwencja: 3729 widzów
GKS Tychy: Jałocha – Biernat – Mańka – Kowalczyk – Grzeszczyk (C) – Kristo (ż. 88′) – Steblecki (ż. 59′, 66′ Moneta) – Szeliga – Piątkowski (ż. 36′, 73′ Lewicki) – Daniel – K. Piątek.
Wigry Suwałki: Kąkolewski – Gierach (56′ Bartczak) – Sołdecki – Aftyka – Sabiłło (73′ Żebrakowski) – Matuszewski (ż. 70′)- Huertas – Piekarski (C) – Karankiewicz (ż. 51′) – Sosnowski – Sauczek (ż. 73′, 89′ Furst).

Więcej zdjęć w galerii: Piłka nożna: GKS Tychy – Wigry Suwałki (2019.09.14) [galeria]