Piłka nożna: Podział punktów w meczu z liderem tabeli. GKS Tychy – Warta Poznań 1:1 Piłka nożna

W meczu 15. kolejki Fortuna 1. Ligi, piłkarze GKS-u Tychy podzielili się punktami z liderem tabeli – zespołem Warty Poznań.

Tyszanie na prowadzenie wyszli w 56 minucie spotkania. Łukasz Grzeszczyk wystawił piłkę Maciejowi Mańce, ten precyzyjnym strzałem nie dał szans stojącemu w bramce Warty Adrianowi Lisowi. Trójkolorowi z prowadzenia cieszyli się 10 minut, kiedy w podbramkowym zamieszaniu strzałem z najbliższej odległości wyrównał Michał Jakóbowski.

GKS Tychy – Warta Poznań 1:1 (0:0)

1:0 M. Mańka (56.)
1:1 M. Jakóbowski (66.)

GKS Tychy: Konrad Jałocha (Br) – Łukasz Sołowiej – Marcin Biernat – Maciej Mańka – Łukasz Grzeszczyk C) – Sebastian Steblecki – Bartosz Szeliga – Dominik Połap – Mateusz Piątkowski (71. Szymon Lewicki) – Keon Daniel – Wojciech Szumilas (30. Dario Krišto). Trener: Ryszard Tarasiewicz.
Warta Poznań: Adrian Lis (Br) – Jakub Kiełb – Bartosz Kieliba (C) – Łukasz Trałka – Michał Grobelny – Michał Jakóbowski – Aleks Ławniczak – Mateusz Kupczak – Robert Janicki (80. Adrian Laskowski) – Serhij Napołow (67. Mariusz Rybicki) – Krzysztof Kiklaisz (60. Gracjan Jaroch). Trener: Piotr Tworek.