Piłka nożna: Wysoka pierwsza wygrana w sezonie. GKS Tychy – Odra Opole 4:1 [foto]Sport

Dla piłkarzy GKS-u Tychy mecz z Odrą Opole był pierwszym spotkaniem rozegranym przed własną publicznością. Z dwóch wyjazdowych spotkań tyszanie nie przywieźli żadnych punktów, przegrywając oba spotkania w stosunku 1:2, dzisiaj fortuna stała po stronie trójkolorowych. Podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pokonując opolan 4:1, zdobyli pierwsze punkty w sezonie 2019/2020.

W mecz lepiej weszli goście, jedną z lepszych okazji zmarnował Szymon Skrzypczak, który w 20 minucie miał przed sobą już tylko Jałochę ale w ostatnim momencie dał sobie wybić piłkę. Tyszanie doszli w końcu do głosu, i mimo iż ich akcje były groźniejsze niż te w wykonaniu Odry, to jako pierwsi ze zdobycia bramki cieszyli się właśnie opolanie. W 41 minucie z 26 metra Konrada Jałochę zaskoczył Mateusz Czyżycki. Parę minut później, ręce w geście radości wznieśli tyscy kibice, kiedy na 1:1 wyrównał Maciej Mańka.

Początek drugiej połowy był dla trójkolorowych wymarzony. Parę minut po wznowieniu gry, Dario Kristo zdobył pierwszą oficjalną w barwach GKS-u bramkę, dającą Tychom prowadzenie 2:1. W 71 minucie na bramkę opolan strzelał Łukasz Grzeszczyk, żółtą kartkę otrzymał Kamil Słaby, a cała akcja zakończyła się rzutem karnym, do którego stanął nie kto inny jak kapitan tyskiego GKS-u. W 87 minucie Łukasz Moneta, który zaledwie trzy minuty wcześniej wszedł na murawę zastępując Sebastiana Stebleckiego, podwyższył prowadzenie Tychów na 4:1. Goście mogli się tylko cieszyć, że nie schodzili z boiska z wyższą porażką, bo po parę minut po stracie czwartego gola o mało nie stracili piątej bramki.

GKS Tychy – Odra Opole 4:1 (1:1)

0:1 (41′) Czyżycki
1:1 (44′) Mańka
2:1 (47′) Kristo
3:1 (71′) Grzeszczyk (rzut karny)
4:1 (87′) Moneta

GKS Tychy: Jałocha – Biernat – Mańka – Kowalczyk – Grzeszczyk (C) – Kristo – Steblecki (84′ Moneta) – Szeliga – Połap (46′ K. Piątek) – Piątkowski (81′ Kasprzyk) – Daniel.
Odra Opole: Krysiak – Żemło – Wypych – Janus (C) (55′ Błanik) – Adamec (69′ ż.) – Bonecki (73′ Mikinic) – Wdowik (69′ Wróblewski) – Skrzypczak – Słaby (71′ ż.) – Janasik – Czyżycki.

Frekwencja: 3712 widzów

Więcej zdjęć w galerii: Piłka nożna: GKS Tychy – Odra Opole (2019.08.10) [galeria]