Puchar Kontynentalny: Przegrana z Acroni nie przekreśla szans GKS-u [foto] Hokej

Puchar Kontynentalny: Przegrana z Acroni nie przekreśla szans GKS-u [foto]

O dzisiejszej porażce z Acroni Jesenice (przegrana 1:2 po dogrywce) zdecydowała słaba skuteczność – tylko w dwóch pierwszych tercjach tyszanie oddali 29 strzałów, przy 12 oddanych przez zespół Acroni oraz duża ilość wykluczeń – w trzeciej odsłonie Tychy dwukrotnie musiały bronić się w podwójnym osłabieniu a przy pierwszej takiej sytuacji padła wyrównująca bramka dla Jesenic.

Przegrana GKS-u Tychy z Acroni Jesenice nie przekreśla szans trójkolorowych na końcowe zwycięstwo w turnieju. Aby awansować do kolejnej rundy PK, tyszanie muszą jutro w regulaminowym czasie wygrać z Jegesmedvek Miskolc.

W meczu z Acroni Jesenice poziom trudności niewątpliwie wzrósł. Spotkanie prowadzone w szybszym tempie niż wczorajsze z Dunarea Galati mogło się kibicom podobać. Tyszanie mieli optyczną przewagę, lepiej prowadzili grę, łatwiej panowali nad krążkiem ale na przeszkodzie stanęła nie tylko nieskuteczność ale i bardziej nieczysta gra trójkolorowych. Tylko w pierwszej odsłonie podopieczni Jiříego Šejby trzykrotnie udawali się na ławkę kar. Najlepszą okazję na objęcie prowadzenia miał w 13 minucie Mateusz Bepierszcz, który faulowany w sytuacji sam na sam, był wykonawcą rzutu karnego.

W drugiej odsłonie Tychy nadal bardziej zadziorne, i nadal nieskuteczne. W 25 minucie najpierw Bepierszcz a po chwili Marcin Kolusz spróbowali tej samej akcji z objechaniem bramki i strzałem z najbliższej odległości. W 29 minucie świetną okazję miał Patryk Kogut, potem Radosław Galant, na koniec po kontrze Michał Woźnica. Obie ekipy nie odpuszczały do końca, w 39 minucie Zan Jezovsek dwukrotnie próbował pokonać Štefana Žigárdyego, w odpowiedzi Kogut pomknął sam na bramkę Zana Us. W tej sytuacji przeszkodził mu Nejc Berlisk, krążek pozostał jednak w tercji Acroni a z podania Koguta skorzystał Jaroslav Kristek, zdejmując na 41 sekund przed syreną kończącą drugą odsłonę pajęczynę z bramki Acroni Jesenice.

20 sekund po rozpoczęciu trzeciej tercji, Kamil Kalinowski otrzymał dwuminutowe wykluczenie i dołączył do ukaranego jeszcze przed przerwą Bepierszcza. GKS przez 1:37 zmuszony był bronić się w 3 na 5, niestety na parę sekund przed upływem pierwszej z kar, Martin Oraze wyrównał na 1:1. W 52 minucie Jesenice mogły wyjść na prowadzenie, kapitan Acroni Miha Brus zagrał do Luka Kalan ale ten chybił. Pod koniec tercji, GKS znów grał w podwójnym osłabieniu (przez 1:51 – kary Ciury i Bepierszcza), dzięki Žigárdyemu Tychy przetrwały ten okres bez straty bramki.

Niestety, w dogrywce tyski bramkarz zagapił się, guma po strzale Marjana Manfreda, wolno ale tuż przy słupku przekroczyła linię bramkową. GKS Tychy nadal ma szanse na końcowe zwycięstwo. Aby awansować do kolejnej rundy PK, tyszanie muszą jutro wygrać z Jegesmedvek Miskolc.

GKS Tychy – Acroni Jesenice 1:2 d. (0:0, 1:0, 0:1, d. 0:1)

1:0 (39:19) Kristek – Kogut
1:1 (41:54) Oraze – Sodja – Berlisk 5/3
1:2 (61:17) Manfreda – Jezovsek

Kary: 18 min. – 6 min.
GKS Tychy: Zigardy; Zatko – Kotlorz, Kubos – Ciura (2), Bryk – Pociecha, Górny; Kalinowski (2) – Bepierszcz (4) – Kolusz, Komorski (2) – Galant – Jeziorski, Vozdecky (2) – Kristek (2) – Kogut, Bagiński (2) – Rzeszutko – Woźnica (2).
Acroni Jesenice: Us (do 58:54 i od 59:30 do 59:40); Logar – Oraze, Cerkovnik – Kranjc, Jeklic – Berlisk (2), Tarman; Rodman (2) – Pance – Jezovsek, Manfreda – Sodja – Rajsar (2), Kalan – Brus – Glavic, Tomazevic.

Strzały 41:26 (13:8, 16;4, 11:12, 1:2)