Unihokej: Ćwierćfinał nie dla Pioniera Tychy

Pionier Tychy po raz drugi przegrał z zespołem UKS Multi – 75 Killers Kraków i w rywalizacji o Mistrzostwo Polski odpadł w 1/8 finału.

Do ćwierćfinału play-off awansowali Killersi, którzy na tym etapie rozgrywek zmierzą się z Szarotką Nowy Targ. Tyszanie w walce o miejsca 9-15 zagrają z zespołem znanym im z rozgrywek grupowych – UKS Gladiator 23 Katowice.

Pionier Tychy do rywalizacji 1/8 finału przystępowały jako pierwszy zespół grupy C, rywale tyszan – UKS Multi – 75 Killers Kraków to ostatni zespół grupy D. W pierwszym spotkaniu rozegranym w Krakowie Tychy dość niespodziewanie przegrały aż 4:9, ale w meczach rewanżowych rozegranych w Tychach rywalizacja była bardzo zacięta.

Wczoraj (sobota, 28 stycznia) gra toczyła się punkt za punkt, końcówka należała jednak do tyszan którzy wygrali to spotkanie 7:5. Dzisiaj (niedziela, 29 stycznia) Killersi odskoczyli Pionierowi na 5:2 ale gospodarze jeszcze przed drugą przerwą wyrównali wynik na 5:5. Po remisowej trzeciej odsłonie, o wszystkim zadecydowała dogrywka. Tychy miały dużą szansę by przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Na ławkę kar powędrował zawodnik Krakowa Damian Kaczanowski, Pionier jednak nie wykorzystał okazji a na dodatek pozwolił sobie zadać śmiertelny cios – gola na wagę awansu dla Killersów zdobył w 67. minucie Bartosz Ciapała.

07.01.2017 (sobota, godz. 19:30)
UKS Multi – 75 Killers Kraków – TKKF Pionier Tychy 9:4 (4:1, 1:2, 4:1)

28.01.2017 (sobota, godz. 19:00)
TKKF Pionier Tychy – UKS Multi – 75 Killers Kraków 7:5 (2:3, 3:1, 2:1)

29.01.2017 (niedziela, godz. 10:00)
TKKF Pionier Tychy – UKS Multi – 75 Killers Kraków 6:7 d. (2:4, 3:1, 1:1, d. 0:1)
1:0 (01:34) Biesiada – Karski
1:1 (02:48) Wójcik – Pazdro
2:1 (08:53) Biesiada – Szydłowski
2:2 (12:50) Migas
2:3 (15:32) Tomalak – Mrozowski
2:4 (18:06) Kaczanowski
2:5 (22:58) Kaczanowski
3:5 (27:48) Kozieł – Diaków