REKLAMA
Koncert MagdaleńskiKultura

Koncert Magdaleński

REKLAMA

12 czerwca (niedziela) o godz. 17:00 w kościele pw. św. Marii Magdaleny (ul. Damrota 62) odbędzie się kolejny koncert z cyklu Koncertów Magdaleńskich. Tym razem w najstarszej tyskiej świątyni zagrają Marta Huget-Skiba, Joanna Urbańska-Mikszta i Michał Botor, którzy na co dzień związani są z Aukso – Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy.

 

PROGRAM:
I. Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela, Marta Huget-Skiba – skrzypce
Reinhold Gliere – 8 Pieces op. 39:
Prelude
Gavotte
Berceuse
Canzonetta
Intermezzo
Impromptu
Scherzo
Etude

II. Michał Botor – organy
J. S. Bach – Preludium i Fuga a-moll BWV 543
Johann Ernst Bach (1722-1777) – Fantazja i Fuga F-dur
Improwizacje

III. Joanna Urbańska-Mikszta – wiolonczela, Marta Huget-Skiba – skrzypce, Michał Botor – organy
Antonio Vivaldi – koncert g-moll nr 2 „Lato” RV 315 z cyklu „Cztery Pory Roku”
Allegro non molto
Adagio e piano – Presto e forte
Presto

Wstęp wolny.

Marta Huget-Skiba jest absolwentką Wydziału Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie skrzypiec prof. Janusza Skramlika oraz w klasie kameralistyki maestro Marka Mosia. Swoje umiejętności w grze solowej, kameralnej i orkiestrowej doskonaliła na wielu kursach mistrzowskich, prowadzonych m. in. przez Ariane Mathaus, Wandę Wiłkomirską, Mirosławę Pawlak, Christopha Wynekena, Kurta Levina, Larry’ego Livingstone. Jest laureatką I nagrody na 43. Międzynarodowym Konkursie Muzyki Kameralnej im. Ludwiga van Beethovena w Hradec. Od roku 2002 jest członkiem Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy Aukso, prowadzonej przez Marka Mosia, a od lipca 2003 roku pełni rolę koncertmistrza tego zespołu.

Joanna Urbańska-Mikszta jest absolwentką Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie Piotra Janosika. Na co dzień jest wiolonczelistką Aukso – Orkiestry Kameralnej Miasta Tychy, prowadzonej przez Marka Mosia, gdzie pełni rolę koncertmistrza grupy. Z Orkiestrą tą dokonała wielu nagrań (na zamówienia PWM czy też Londyńskiej Wytwórni WEST ONE MUSIC). Brała udział w prawykonaniach takich dzieł, jak m.in. Pasja wg św. Marka Pawła Mykietyna czy opery Ahat Ili Aleksandra Nowaka wg. Libretta Olgi Tokarczuk. Wiolonczelistka jest laureatką międzynarodowych konkursów solowych i kameralnych, uczestniczką kursów muzycznych w Łańcucie, Żaganiu i Książu. W 2006 pobierała lekcje na Royal Academy of Music w Londynie.

Michał Botor jest organistą i pianistą. Naukę gry na fortepianie początkowo pobierał prywatnie u Pani Krystyny Musiał. Kontynuował naukę w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I st. Im. Feliksa Rybickiego w Tychach, w klasie fortepianu Pani Barbary Klikiewicz. Jest absolwentem Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie fortepianu Pani dr hab. Anny Góreckiej. Dodatkowo pobierał naukę gry na organach w klasie dr hab. Witolda Zabornego. Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach, w klasie organów dr hab. Witolda Zabornego oraz prof. dr hab. Juliana Gembalskiego. Obecnie studiuje w klasie fortepianu w tej samej uczelni na stopniu magisterskim. Koncertuje w kraju i za granicą, jako organista, pianista, a także w roli kameralisty oraz improwizatora. Do jego szczególnych zainteresowań należy improwizacja fortepianowa, organowa oraz kompozycja.

Przeczytaj też