REKLAMA
REKLAMA

Koszykówka GKS Tychy Sezon 2020-2021


Tabela Suzuki 1 liga mężczyzn sezon 2020/2021
Lp
Drużyna
Mecze
Punkty
Bramki
1 STK Czarni Słupsk 30 56 2566:2150
2 Górnik Trans.eu Wałbrzych 30 55 2548:2221
3 WKK Wrocław 30 52 2646:2376
4 Rawlplug Sokół Łańcut 30 50 2730:2405
5 GKS Tychy 30 47 2481:2544
6 Miasto Szkła Krosno 30 46 2433:2436
7 Weegree AZS Politechnika Opolska 30 46 2519:2523
8 Elektrobud-Investment ZB Pruszków 30 46 2183:2188
9 TBS Śląsk II Wrocław 30 45 2466:2451
10 KS Księżak Łowicz 30 45 2553:2587
11 Dziki Warszawa 30 43 2389:2418
12 Energa Kotwica Kołobrzeg 30 41 2360:2416
13 Decka Pelplin 30 40 2483:2608
14 Pogoń Prudnik 30 39 2387:2576
15 TS Wisła Kraków 30 38 2283:2555
16 Zetkama Doral Nysa Kłodzko 30 31 2229:2802

 

Sparingi

15.08.2021 (sobota, godz. 14:00) AZS AGH Kraków – GKS Tychy 70:87
18.08.2020 (wtorek) GKS Tychy – Cracovia Kraków 97:76
22.08.2020 (sobota) WKK Wrocław – GKS Tychy 85:59
28.08.2020 (piątek) Wisła Kraków – GKS Tychy 62:71
29.08.2020 (sobota) Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 80:83

04.09-05.09.2020
Turniej w Tychach (GKS Tychy, Pogoń Prudnik, Miasto Szkła Krosno, WKK Wrocław)
04.09.2020 (piątek)
godz. 16:00 GKS Tychy – Pogoń Prudnik 99:98
godz. 18:30 WKK Wrocław – Miasto Szkła Krosno 73:74
05.09.2020 (sobota)
godz. 11:00 WKK Wrocław – Pogoń Prudnik 99:83
godz. 13:30 GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 87:84
GKS Tychy zajmuje 1. miejsce w turnieju.

12.09.2020 (sobota, godz. 12:00) Pogoń Prudnik – GKS Tychy 85:81
19.09.2020 (sobota) GKS Tychy – AZS AGH Kraków 67:84

Runda zasadnicza

Runda I

26.09.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Weegree AZS Politechnika Opolska 78:75 (22:7, 20:22, 17:21, 10:19, d. 9:6)

03.10.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Zetkama Doral Nysa Kłodzko 106:92 (29:22, 23:21, 27:19, 27:30)

11.10.2020 (niedziela, godz. 18:00) – przełożony na 28.10.2020 (środa, godz. 19:00)
TBS Śląsk II Wrocław – GKS Tychy 76:90 (15:24, 19:24, 23:14, 19:28)

14.10.2020 (środa, godz. 19:00) – przełożony na 21.10.2020 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – Pogoń Prudnik 91:75 (30:26, 27:12, 22:26, 12:11)

17.10.2020 (sobota, godz. -) – przełożony na 25.11.2020, godz. 17:30
Miasto Szkła Krosno – GKS Tychy 94:100 (19:19, 19:23, 18:17, 24:21, d. 10:10, d. 4:10)

25.10.2020 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Decka Pelplin 99:92 (32:31, 20:17, 23:13, 24:31)

31.10.2020 (sobota, godz. -) – przełożony na 18.11.2020 (środa, godz. 18:00)
Dziki Warszawa – GKS Tychy 64:82 (16:25, 16:27, 18:19, 14:11)

07.11.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Energa Kotwica Kołobrzeg 92:87 (23:18, 24:17, 25:25, 20:27)

11.11.2020 (środa, godz. 16:00)
Górnik Trans.eu Wałbrzych – GKS Tychy 84:68 (14:19, 23:14, 25:17, 22:18)

14.11.2020 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – TS Wisła Kraków 74:87 (20:28, 27:16, 10:21, 17:22)

22.11.2020 (niedziela, godz. 18:00)
WKK Wrocław – GKS Tychy 105:76 (21:22, 36:19, 23:13, 25:22)

29.11.2020 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – STK Czarni Słupsk 85:93 (24:23, 19:23, 20:32, 22:15)

06.12.2020 (niedziela, godz. 17:00)
Elektrobud-Investment ZB Pruszków – GKS Tychy 86:80 (20:14, 16:15, 16:24, 21:20, d. 13:7)

12.12.2020 (sobota, godz. 19:00)
GKS Tychy – KS Księżak Łowicz 80:99 (21:22, 16:32, 21:23, 22:22)

19.12.2020 (sobota, godz. 17:30)
Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 82:87 (12:14, 20:25, 19:21, 31:27)

Runda rewanżowa

03.01.2021 (niedziela, godz. 17:30)
Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 84:91 (22:24, 20:19, 23:23, 19:25)

09.01.2021 (sobota, godz. 17:00)
Zetkama Doral Nysa Kłodzko – GKS Tychy 68:87 (16:21, 12:27, 19:23, 21:16)

15.01.2021 (piątek, godz. 18:00)
GKS Tychy – TBS Śląsk II Wrocław 81:77 (12:17, 25:19, 21:16, 23:25)

20.01.2021 (środa, godz. 17:30)
Pogoń Prudnik – GKS Tychy 92:79 (37:25, 15:23, 15:15, 25:16)

23.01.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Miasto Szkła Krosno 73:87 (22:22, 13:19, 15:26, 23:20)

30.01.2021 (sobota, godz. 17:00)
Decka Pelplin – GKS Tychy 65:73 (20:14, 17:16, 7:25, 21:18)

06.02.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Dziki Warszawa 82:71 (17:24, 18:10, 26:19, 21:18)

13.02.2021 (sobota, godz. 18:00)
Energa Kotwica Kołobrzeg – GKS Tychy 92:97 (21:28, 19:24, 24:19, 28:26)

20.02.2021 (sobota, godz. 18:00) – mecz przeniesiony na 10.03.2020 (środa, godz. 19:00)
GKS Tychy – Górnik Trans.eu Wałbrzych 75:88 (18:18, 28:20, 13:29, 16:21)

28.02.2021 (niedziela, godz. 18:00)
TS Wisła Kraków – GKS Tychy 58:67 (12:24, 20:11, 15:16, 11:16)

06.03.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – WKK Wrocław 83:82 (22:21, 15:18, 25:16, 21:27)

13.03.2021 (sobota, godz. 18:00)
STK Czarni Słupsk – GKS Tychy 97:48 (22:14, 29:17, 22:11, 24:6)

20.03.2021 (sobota, godz. 19:30)
GKS Tychy – Elektrobud-Investment ZB Pruszków 72:92 (25:23, 14:20, 12:30, 21:19)

27.02.2021 (sobota, godz. 18:00)
KS Księżak Łowicz – GKS Tychy 108:97 (16:28, 29:21, 31:22, 32:26)

31.03.2021 (środa, godz. 18:00)
GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 88:92 (25:22, 22:26, 24:22, 17:22)

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)

Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy stan rywalizacji 3-1

10.04.2021 (sobota, godz. 17:30)
Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 93:68 (26:17, 21:17, 16:16, 30:18)

11.04.2021 (niedziela, godz. 17:30)
Rawlplug Sokół Łańcut – GKS Tychy 85:93 (20:28, 25:22, 19:19, 21:24)

17.04.2021 (sobota, godz. 18:00)
GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 82:94 (18:29, 23:18, 22:24, 19:23)

18.04.2021 (niedziela, godz. 18:00)
GKS Tychy – Rawlplug Sokół Łańcut 84:95 (25:30, 22:27, 14:23, 23:15)

 

Tabela Końcowa: 1 Liga mężczyzn sezon 2020/2021
 Lp
Drużyna
 1
 STK Czarni Słupsk
 2
 Górnik Trans.eu Wałbrzych
 3
 Rawlplug Sokół Łańcut
 4
  WKK Wrocław
 5
  GKS Tychy
 6
  Miasto Szkła Krosno
 7
 Weegree AZS Politechnika Opolska
 8
  Elektrobud-Investment ZB Pruszków
 9
  TBS Śląsk II Wrocław
 10
 KS Księżak Łowicz
 11
  Dziki Warszawa
 12
  Energa Kotwica Kołobrzeg
 13
  Decka Pelplin
 14
 Pogoń Prudnik
 15
 TS Wisła Kraków
 16
 Zetkama Doral Nysa Kłodzko

 

SYSTEM ROZGRYWEK

W rozgrywkach bierze udział 16 drużyn. Rozgrywki będą prowadzone w dwóch etapach.

ETAP 1
Drużyny grają systemem każdy z każdym w dwóch rundach (mecz i rewanż).
Drużyny, które zajmą miejsca 1-8, będą uczestniczyć w Etapie 2 – play-off.
Drużyny, które zajmą miejsca 9-13, zakończą rywalizację w sezonie po Etapie 1.
Drużyny, które zajmą miejsca 14-16 po Etapie 1, tracą prawo gry w Suzuki 1 Liga Mężczyzn w sezonie 2021/2022.

ETAP 2 – PLAY-OFF
I runda – ćwierćfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1-8, 2-7, 3-6, 4-5
Zwycięzcy zagrają w II rundzie o miejsca 1-4. Pokonani kończą rywalizację w sezonie i są sklasyfikowani na
miejscach 5-8 w kolejności miejsc zajętych w Etapie 1.

II runda – półfinał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
w parach 1/8 – 4/5 oraz 2/7 – 3/6
zwycięzcy zagrają w III rundzie – finał, pokonani grają w III rundzie – o trzecie miejsce

III runda – o trzecie miejsce – mecz i rewanż (1-1)
grają pokonani w półfinałach

III runda – finał – do trzech zwycięstw (2-2-1)
grają zwycięzcy półfinałów
Drużyna zwycięska uzyskuje prawo gry w Energa Basket Lidze.

Ceny biletów w sezonie zasadniczym 2019/2020:
Bilet normalny (mężczyźni powyżej 18. roku życia): 5 zł
Bilet ulgowy (kobiety powyżej 18. roku życia): 1 zł