REKLAMA

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych

Muzeum Miejskie - Muzeum Piwowarstwa

Muzeum Tyskich Browarów Książęcych (Muzeum Piwowarstwa)

ul. Katowicka 9
tel. (+ 48) 724 144 511
(od wtorku do niedzieli w godzinach od 12.00 do 20.00)
wycieczki@browarytyskie.pl

Dzisiaj w Muzeum: Brak wydarzeń

Godziny otwarcia
Wycieczki

  • Zwiedzanie Browaru trwa około 50 min., odbywa się z przewodnikiem i wymaga wcześniejszego zakupu biletu.
  • Zwiedzanie jest dostępne od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 18:00
  • Ostatnie zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 19:00.

Pub Pod Browarem

  • Wtorek, środa, czwartek, niedziela – w godzinach 12:00 – 22:00
  • Piątek, sobota – w godzinach 12:00 – 24:00

Muzeum zwiedzać mogą osoby, które mają skończone 18 lat oraz osoby małoletnie po ukończeniu 16 roku życia, pod opieką pełnoletnich opiekunów.

Zwiedzanie Browaru:

Zwiedzanie indywidualne:
– bilet normalny: 35 zł
– bilet ulgowy: 30 zł

Zwiedzanie grupowe:
– dla 20 osób: 660 zł
– dla 25 osób: 800 zł

Złoty bilet:
– 500 zł – Wybierając Złoty bilet możesz zaprosić grupę do 10 osób lub zwiedzić Browar sam/a

– Zwiedzanie Browaru trwa około 50 min., odbywa się z przewodnikiem i wymaga wcześniejszego zakupu biletu.
– Zwiedzanie jest dostępne od wtorku do niedzieli w godzinach 12:00 – 18:00
– Ostatnie zwiedzanie rozpoczyna się o godz. 19:00.

Pub Pod Browarem
wtorek, środa, czwartek, niedziela – w godzinach 12:00 – 22:00
piątek, sobota – w godzinach 12:00 – 24:00

W holu muzeum znajduje się sklepik gdzie można nabyć pamiątki: kufle, podstawki, podkładki pod mysz, monografię browaru, kurtki z polaru i inne gadżety piwne.

Jest możliwość zwiedzania Browaru z przewodnikiem w języku obcym: angielskim, niemieckim, francuskim, czeskim lub włoskim.

Tyskie Browarium (Muzeum Piwowarstwa) znajduje się w dawnym budynku kościoła ewangelickiego z 1902 roku, na terenie Tyskich Browarów Książęcych, wejście od strony ul. Katowickiej. Dla zwiedzających muzeum zostało otwarte 01.12.2004, wcześniej 22.11.2004 odbyło się uroczyste otwarcie dla VIP-ów.

W sali muzealnej można zobaczyć ponad 300 butelek z początku XIX w., narzędzia bednarskie, oryginalne dębowe beczki, kufle, podstawki, etykiety, kapsle, dokumenty, zdjęcia związane z piwem i jego historią oraz poznać historię tyskiego browaru. Wszystko to w nowoczesnej oprawie.

W nowocześnie wyposażonej sali kinowej muzeum można obejrzeć film o historii ziemi pszczyńskiej i Tyskich Browarów Książęcych zrealizowany w technologii trójwymiarowej.

Salę wypełniają ekrany dotykowe prezentujące historię browarów i proces produkcyjny, gry piwne, beczka mailowa z której można wysłać maila do znajomych. Mail zawiera zdjęcie w technice Blue Boxie wstawione w wybrane tło.

Gości w muzeum wita obraz księcia Jana Henryka XI w ozdobnych pozłacanych ramach, w rzeczywistości obraz okazuje się ekranem plazmowym na którym wyświetlana jest ruchoma postać księcia zachwalająca browar i zapraszająca do zwiedzania muzeum. Na zakończenie zwiedzania goście zapraszani są pubu w piwnicach muzeum. Fragment pubu widać z sali muzeum przez przeszkloną podłogę pod „ścianą trzech żywiołów”.

Oprócz muzeum można zwiedzić Browar Książęcy. Przewodnik oprowadza po terenie browaru, zabytkowej warzelni, piwnic pod tankofermentorami oraz liniach rozlewniczych znajdujących się w nowej części browaru. Przedstawia historię i dawne funkcje budynków browarnianych np. Budka Piwowara, Willa Müllera, Dom Kawelerów, dawne piwnice leżakowe zwane „Toszkiem”.

REKLAMA

Wydarzenia w Muzeum Browarów Książęcych

Brak wydarzeń

Galeria zdjęć z Tyskiego Browarium

Więcej zdjęć w galerii:

Galeria zdjęć Tyskie Browarium

 

 

 

Więcej podstawek w galerii:

Galeria podstawek tyskiego browaru

 

Więcej aktualności Browarów Książęcych

Tyskie Browary Książęce otwarte

6 października , 2019 Nowe miejsce na kulturalnej mapie Tychów. Dzisiaj otwarto Tyskie Browary Książęce, strefę rozrywkową na terenie browaru. Tym razem nie w browarze Obywatelskim ale Książęcym. Czy miejsce,...

53. Tyska Giełda Birofiliów

10 maja , 2019 11 maja w godz. 8:00-14:00 w Muzeum Tyskich Browarów Książęcych odbędzie się 53. Tyska Giełda Birofiliów, na którą zapraszają Tyskie Browary Książęce oraz Śląski Klub...

TopOFFFestival 2019

4 kwietnia , 2019 W dniach 10 do 13 kwietnia w Teatrze Małym i Muzeum Tyskich Browarów Książęcych odbywać się będzie trzeci TopOFFFestival. Festiwal ma charakter konkursu, do udziału w którym zapraszani są...

Noc Muzeów w Browarze 2018

7 maja , 2018 W sobotę, 19 maja Tyskie Browary Książęce zapraszają na Noc Muzeów. W tym dniu będzie można zwiedzać browar do północy oraz odkryć głębię smaku i różnorodność zapachów nowych...