Hokej: Na inaugurację sezonu GKS wygrywa z Podhalem [foto] Hokej

Hokej: Na inaugurację sezonu GKS wygrywa z Podhalem [foto]

Na inaugurację nowego sezonu 2023/2024 Tauron Hokej Ligi, GKS Tychy podejmował zespół Podhala Nowy Targ. Spotkanie zakończyło się wygraną tyszan 6:2, dublety zanotowali Roman Rac i Pavel Padakin.

Wynik pierwszej tercji 3:1 tego nie odzwierciedla ale pierwsza część gry była dość wyrównana. Ekipa z de Gaulle’a wyszła na prowadzenie w połowie tercji, wykorzystując okres gry w przewadze. Przyjezdni podczas kolejnego osłabienia swojej drużyny (kara Neupauera) mieli wyśmienitą okazję na wyrównanie, jednak rzutu karnego nie wykorzystał John Lorraine. Kilka sekund po powrocie kapitana „Szarotek” na lód, szybkie przeniesienie akcji pod bramkę GKS-u przyniosło nowotarżanom wyrównującego gola, autorstwa właśnie Neupauera. Tyszanie jeszcze przed przerwą dwukrotnie odpowiedzieli. Najpierw do bramki Podhala trafił Pavel Padakin, potem Oskar Jaśkiewicz, przy tym golu Kevin Lindskoug miał spore pretensje to swoich obrońców.

Po wznowieniu gry, przyjezdni nie marnowali czasu i już w 23 minucie ponownie złapali bramkowy kontakt. Odpowiedź GKS-u znowu była podwójna. Najpierw w dwójkowej akcji, bardzo spokojnie krążek rozegrali Roma Rac z Christianem Mroczkowskim, potem strzałem z półdystansu popisał się Padakin.

Ostatnią odsłonę lepiej rozpoczęli tyszanie, w indywidualnej akcji na 6:2 podwyższył Radosław Galant. Dla Podhala było to już za dużo, widać było, że nowotarżanie już wyczerpali zasób sił, wynik był niezagrożony a pierwsze zwycięstwo GKS-u Tychy stało się faktem.

GKS Tychy – Tauron Podhale Nowy Targ 6:2 (3:1, 2:1, 1:0)

1:0 (10:49) Rac – Komorski 5/4
1:1 (14:39) Neupauer – Themar
2:1 (15:32) Padakin – Jeziorski
3:1 (17:07) Jaśkiewicz – Łyszczarczyk – Mroczkowski
3:2 (22:38) Kapica – Tomasik
4:2 (28:20) Rac – Mroczkowski – Łyszczarczyk
5:2 (28:39) Padakin – Jeziorski – Komorski