REKLAMA

Wodny Park Tychy

Park Wodny Tychy

Wodny Park Tychy

Tychy, ul. Sikorskiego 20

  • tel. +48 32 438 88 35 w godzinach pon. – pt. 7:00 – 22:00
  • tel. +48 32 438 88 31 w godzinach pon. – pt. 7:00 – 22:00
  • tel. +48 32 438 88 39 (wyłącznie: rezerwacje zabiegów w Centrum Solankowym w godzinach pon. – pt. 16:00 – 21:00, weekend 13:00 – 21:00)
  • tel. +48 785 253 434 (rezerwacje, półkolonie, imprezy, grupy zorganizowane)

biuro@wodnypark.tychy.pl

Wkrótce w parku wodnym: Brak wydarzeń

Strefa rekreacyjna

poniedziałek – piątek: 10:00 – 15:00
poniedziałek – piątek: 15:00 – 22:00
weekend, dni świąteczne: 9:00- 22:00

Strefa surfingu

poniedziałek-piątek: 16:30-21:00
weekendy i święta: 13:00-21:00

Wodna akademia

poniedziałek – piątek: 10:00 – 16:00
poniedziałek – piątek: 16:00 – 20:00
weekend, dni świąteczne: 10:00 – 20:00

 

Strefa sportowa

poniedziałek – piątek: 8:00 – 15:00
poniedziałek – piątek: 15:00 – 22:00
weekend, dni świąteczne: 9:00 – 22:00

Strefa Wellness (sauny, solanki, łaźnie piwne)

Sauny Książęce
poniedziałek-piątek: 15:00-22:00
weekendy i święta: 12:00-22:00

SPA Książęce
wtorek-piątek: 16:00-20:00
weekendy i święta: 16:00-20:00

 

STREFA SPORTOWA  
W strefie tej znajduje się basen pływacki o długości 25m i szerokości 12,5m z sześcioma torami wyposażonymi w bloki startowe oraz basen rozgrzewkowy i do nauki pływania o długości 12,5m i szerokości 8m, wyposażony w tzw. ruchome dno . Obok niecek basenowych umiejscowione są ławy do siedzenia tworzące mini widownię.

STREFA FITNESS I SIŁOWNI
Kompleks fitness i siłowni tworzy sala główna (siłownia) o powierzchni ok. 320 m 2 , sala ćwiczeń fitness o powierzchni ok. 150 m 2 oraz strefa ćwiczeń wydolnościowych –  ok. 73 m 2 .

STREFA REKREACYJNA
Strefa basenów rekreacyjnych wewnętrznych

Hala basenów rekreacyjnych została zaprojektowana jako jednoprzestrzenne pomieszczenie o nowoczesnej stylistyce, umieszczone na dwóch poziomach. Cechą charakterystyczną strefy rekreacji ma być wielofunkcyjność i spełnianie oczekiwań wszystkich grup społecznych i wiekowych oraz zróżnicowanie atrakcji pod względem wrażeń i emocji.

W części rekreacyjnej znajdziemy basen ze sztuczną falą o powierzchni ok. 380 m 2 , poprzedzony plażą. Basen bogaty będzie w szereg atrakcji wodnych ( wodospady, gejzery, leżanki masujące, bicze wodne, masaże karku) , uruchamianych w okresach postoju fali.

Basen, kanałem przepływowym, przechodzi z jednej strony w rwącą rzekę oraz w zazielenioną lagunę z drugiej strony.

W strefie rekreacyjnej zobaczymy również m.in. most linowy, wanny SPA, scenę widowiskową, Amfiteatr Słońca, huśtawkę wodną, symulator surfingu oraz kaldarium.

Całe wnętrze nasłonecznione, dzięki charakterystycznemu dla tego obiektu odchyleniu dachu oraz specjalnej powłoce ETFE – specjalnej membranie umożliwiającej swobodne przedostawanie się do wnętrza światła słonecznego.

Strefa basenów zewnętrznych dla dorosłych i tarasów.
W zewnętrznym, wypływowym basenie rekreacyjnym, o powierzchni ok. 165 m 2 , znajdują się m.in.: podwodne leżanki z masażem powietrznym całego ciała, bicze wodne, hydromasaże oraz podwodna wyspa do opalania .

Zewnętrzny basen dla dzieci
Kompleks wodny, o łącznej powierzchni ok. 97 m 2 zawiera m.in. atrakcje takie jak: Grota Odkrywców, Kanał na statki wyposażony w szereg jazów i mostków oraz szeroka zjeżdżalnia rodzinna. Dostęp do brodzików zewnętrznych dla dzieci jest możliwy poprzez kabinę kapitańską łodzi podwodnej.

Antresola z kąpielami solankowymi
Kąpieli w wannach SPA solankowych można zażyć w strefie ciszy i wypoczynku dla dorosłych, zlokalizowanej na piętrze. Relaks i odprężenie na antresoli umożliwią również  specjalne ławy wypoczynkowe oraz bicze wodne.

STREFA BRODZIKÓW DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI:
Kompleks brodzików dla rodziców z małymi dziećmi stanowi strefę wydzieloną od reszty kompleksu za pomocą ścianek imitujących rafy koralowe i skały. Strefa dziecięca złożona z kilku brodzików o łącznej powierzchni ok. 106 m 2 , o urozmaiconym kształcie, różnych głębokościach i z dużą ilością atrakcji, w tym do zabaw interaktywnych, intensyfikujących przeżycia dzieci. Wśród zaprojektowanych obiektów wodnych wymienić tu można batyskaf , zjeżdżalnie, armatki wodne, gejzery, wodospady, fontanny, jeżyki wodne oraz grotę skarbów.

Specjalna charakteryzacja przestrzeni wraz z wprowadzeniem naturalnego zazielenienia przeniesie uczestników w świat dziecięcej fantazji.

W strefie dziecięcej znajdować się będzie także taras dla rodziców z ławami z nawiewem, przewijalnia niemowląt oraz pokój zabaw dla dzieci.

STREFA WIEŻY ZE ZJEŻDŻALNIAMI
Strefa obejmuje cztery typy rurowych zjeżdżalni wodnych gwarantujących wysoki poziom wrażeń dla każdej grupy użytkowników. Wymienić tu należy zjeżdżalnię pontonową, Anakondę, zjeżdżalnię – cebulę oraz Aqualoop.

STREFA SAUN
Strefa saun wewnętrznych
Część z saunami odznacza się atmosferą intymności o stonowanym, rozproszonym oświetleniu oraz wnętrzami mającymi na celu zachowanie maksymalnej prywatności i spokoju. Wśród atrakcji w strefie saun znajdują się m.in.: 3 sauny suche i 2 sauny parowe, jaskinia solna, tężnia, strefa snu, grota śnieżna i wanna SPA. Wydzieloną przestrzenią strefy saun są łaźnie piwne z własną warzelnią.

Strefa saun zewnętrznych
W strefie saun zewnętrznych skorzystać można z blokowej sauny fińskiej o powierzchni ok. 40 m 2 oraz basenu zewnętrznego wyposażonego w bicze wodne, siedziska podwodne i masaże. Dodatkową atrakcją jest tzw. ścieżka zdrowia .

STREFA SPA/WELLNESS
Strefa odnowy biologicznej złożona jest z pomieszczenia ogólnego strefy odnowy biologicznej o powierzchni ok. 80 m 2 , z 4 gabinetów odnowy biologicznej oraz gabinetu kąpieli.

STREFA GASTRONOMII
Strefa gastronomii, złożona z kilku punktów, tworzy ofertę w której każdy będzie mógł znaleźć coś dla siebie. Z części gastronomicznej znajdującej się w strefie rekreacyjnej , podczas spożywania posiłku, będzie można podziwiać panoramę kompleksu oraz występy na scenie widowiskowej.

Z w/w strefy zaopatrywane będą również pozostałe punkty na terenie obiektu tj.: restauracja w strefie na piętrze, pijalnia soków w strefie saunowej, bar w części holu wejściowego.

STREFA KONFERENCYJNO-EDUKACYJNA
Jedną z dodatkowych atrakcji Parku Wodnegostanowi Edukatorium. Jest to przestrzeń o funkcji przede wszystkim edukacyjnej i poznawczej, ale również rozrywkowej, uczącej poprzez zabawę.

CENNIK PARKU WODNEGO

REKLAMA

Wydarzenia w Parku Wodnym Tychy

Brak wydarzeń

Więcej aktualności z Parku Wodnego

Wodny Park za darmo dla uczniów

8 kwietnia , 2019 W związku ze strajkiem nauczycieli, Wodny Park Tychy w dniach 9-10 kwietnia (wtorek-środa), w godzinach od 9.00 do 15.00 udostępni uczniom tyskich szkół publicznych, bezpłatne wejście do...

Mikołaj w Wodnym Parku Tychy

1 grudnia , 2018 6 grudnia (czwartek) o godz. 16:30 i 18:00 Wodny Park Tychy (ul. Sikorskiego 20) zaprasza wszystkie dzieci na spotkanie z Mikołajem. W programie m.in. spotkanie z Szalonym Doktorem Wodnym,...