Hokej: GKS Tychy zdobywcą Superpucharu Polski Hokej

Hokej: GKS Tychy zdobywcą Superpucharu Polski

Hokeiści GKS-u Tychy 6:1 rozprawili się w wyjazdowym spotkaniu z JKH GKS Jastrzębie, po raz trzeci w historii zdobywając Superpuchar Polski.

W pierwszych 20 minutach więcej strzeleckich okazji mieli gospodarze spotkania, mimo to odsłonę 2:1 wygrali tyszanie. Druga tercja to przewaga Tychów. Po trzeciej bramce dla tyskiego GKS-u, którą strzałem pomiędzy parkanami przy krótkim słupku zdobył Michael Cichy, w bramce JKH nastąpiła zmiana. Ondreja Raszke zastąpił David Marek, który czyste konto zachował przez 7 minut. Czeskiego bramkarza jako pierwszy strzałem z bliska pokonał Adam Bagiński, potem na listę strzelców wpisał się Aleksei Yafimenka. W ostatniej odsłonie, w której temperatura meczu znacznie spadła, do bramki JKH trafił jeszcze Alex Szczechura, ustalając wynik spotkania na 6:1.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Tychy 1:6 (1:2, 0:3, 0:1)

Kary: 29 min – 22 min
JKH GKS Jastrzębie: Raszka (od 21:26 Marek); Górny – Jass, Kasperlik – Jarosz – Urbanowicz; Jabornik – Kostek, Iossafov – Rohtla (2) – Ł. Nalewajka (2), Michałowski – Radzieńczak, Paś – Wałęga – Sołtys; Gimiński – Matusik, R. Nalewajka – Kulas – Wróbel (5 atak kolanem +20 kara meczu za niesportowe zachowanie).
GKS Tychy: Murray; Yeronau – Novajovsky, Yafimenka (2+ 10 za niesportowe zachowanie) – Szmatula – Mroczkowski; Kotlorz – Bryk, Jeziorski (2) – Galant (2) – Witecki; Pociecha – Ciura, Klimenko – Cichy – Szczechura; Kolarz – Akimoto (2), Kogut – Komorski (2) – Bagiński (2).