REKLAMA

Polonia GKS Tychy Piłka Nożna Kobiet

Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy powstał w czerwcu 2010 roku, jest stowarzyszeniem sportowym zajmującym się piłką nożną w wydaniu kobiecym. Nazwa Polonia jest nawiązaniem do historycznej nazwy klubu z którego wywodzi się GKS Tychy. W październiku 2016 roku Polonia Tychy zmieniła nazwę i herb i klubowy. Był to kolejny krok w zacieśnianiu współpracy ze spółką Tyski Sport. Nowa nazwa: Polonia GKS Tychy. Nowy herb: to zmodyfikowany herb GKS Tychy – na jego górze będzie widniał pierwszy człon nazwy klubu. Nowe będą także barwy. Dotychczasowe żółto-czarne zastąpią doskonale kojarzone zielono-czarno-czerwone.

Treningi odbywają się na boiskach przy ulicach: Edukacji 7, ul. Katowickiej 40, Filaretów 5, Andersa 2. Drużyna zwykle rozgrywa mecze na stadionie przy ul. Andersa 2 (oś „A”), obecnie przy ul. Katowickiej 40. Po reorganizacji ogólnopolskich rozgrywek w sezonie 2020/21, zespół występuje w 1 grupie śląskiej IV ligi.

Polonia Tychy zaprasza wszystkie dziewczyny do podjęcia treningów w drużynie piłkarskiej. Mile widziana jest każda dziewczyna, która ma ochotę poznać nowych ludzi, fajnie spędzać czas w aktywny sposób i reprezentować swoje miasto w rozgrywkach o zasięgu wojewódzkim. Wiek oraz umiejętności nie mają większego znaczenia. Kontakt poniżej.

Rok powstania:
2010 – KKS Polonia Tychy

Sukcesy:
– 3 miejsce w III lidze śląskiej – sezon 2011/2012, 2013/2014,
– 2 miejsce w III lidze śląskiej – sezon 2015/2016 (baraże o 2. ligę)

Barwy:zielono  | czarno | czerwone

Herb Polonia GKS Tychy

Herb Polonia GKS Tychy

Kobiecy Klub Sportowy Polonia Tychy
ul. Owczarska 27
Kontakt:
Prezes KKS Polonia Tychy – Dawid Kołodziejczyk
tel. 501780593
poloniatychy@gmail.com
d.kolodziejczyk89@gmail.com

Stadion/boisko:
ul. Katowicka 40 (Stadion KS Czułowianka)
ul. Andersa 20
ul. Edukacji 7
ul. Edukacji 21

Górny rząd od lewej: Natalia Miler, Natalia Cisło, Oliwia Malicka, Ewelina Grzegorczyk, Aleksandra Ostrowska, Dagmara Lach, Agata Kowalska, Agnieszka Palutkiewicz.
Dolny rząd od lewej: Paulina Fertała, Anita Króla, Noemi Dziekan, Katarzyna Kostuś, Katarzyna Tutak, Sabina Śliwa.