Hokej play-off: Ciężko ale zwycięsko, trzecia wygrana GKS-u Tychy Hokej

Hokej play-off: Ciężko ale zwycięsko, trzecia wygrana GKS-u Tychy

GKS Tychy odniósł trzecie zwycięstwo w ćwierćfinałowej rywalizacji z Polonią Bytom ale łatwo tyszanom wygrana nie przyszła. Po pierwszej remisowej tercji, trójkolorowi dopiero w 52 minucie meczu, podczas gry w podwójnej przewadze, odzyskali prowadzenie. Po wycofaniu bramkarza przez drużynę Polonii, wynik spotkania na 3:1 strzałem na pustą bramkę, ustalił Jakub Witecki.

Pierwsza wyrównana tercja zakończyła się remisem 1:1. Tyszanie już w 35 sekundzie meczu pokonali bytomskiego bramkarza. Kamil Górny strzelił z niebieskiej, krążek trafił na łopatkę kija Gleba Klimienki, który umieścił krążek w odsłoniętej bramce Polonii. Gospodarze odgryźli się kilka minut później bramką Jakuba Jaworskiego. Graczom obu ekip nie dopisała dzisiaj skuteczność, w GKS-ie nie zdołał umieścić krążka w odsłoniętej bramce o potem trafił w słupek Patryk Kogut, w Polonii bliski szczęścia był m.in. Dmitrij Abramow.

To, że w drugiej odsłonie nie padły bramki to zasługa po części bramkarzy, po części zawiniła nieskuteczność zawodników obu zespołów. John Murray wyratował tyski GKS m.in. w 37 minucie, kiedy przed jego bramką pojawił się David Turoň, natomiast w 39 minucie Błażej Salamon trafił w poprzeczkę odsłoniętej bramki Tychów.

W ostatniej odsłonie zespoły zagrały ostrożnie, nie chcąc popełnić błędu. Szansa dla GKS-u na odniesienie trzeciego zwycięstwa pojawiła się połowie tercji, kiedy do boksu kar odesłani zostali kolejno Błażej Salamon i Mateusz Danieluk. Z okazji na objęcie prowadzenia tyszanie skorzystali (gol Bartłomieja Pociechy), a kiedy gospodarze wzięli czas po czym wycofali bramkarza, do pustej bramki Bytomia trafił Jakub Witecki ustalając wynik meczu na 3:1.

TMH Polonia Bytom – GKS Tychy 1:3 (1:1, 0:0, 0:2)

0:1 (00:35) Klimienko – Górny – Bagiński
1:1 (09:36) Jaworski – Kłaczyński
1:2 (51:13) Pociecha – Szczechura – Cichy 5/3
1:3 (59:16) Witecki – Galant 5/6 (do pustej)

Kary: 8 min. – 14 min.
TMH Polonia Bytom: Studziński; Cunik (2) – Turoň, Działo – Pastryk, Kamienieu – Stępień, Owczarek – Falkenhagen; Mularczyk – Salamon (2) – Novák, Frączek – Krzemień (2) – Danieluk (2), Kłaczyński – Jaworski – Abramow, Dybaś – Stoklasa – Uryga.
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura, Bryk (2) – Górny (2), Kolarz – Jáchym (2), Koltorz – Kaznadzei; Galant – Kalinowski – Witecki, Klimienko – Rzeszutko – Bagiński (4), Bepierszcz (2) – Cichy – Szczechura (2), Jeziorski – Komorski – Kogut.