Hokej play-off: GKS Tychy zagra o Mistrzostwo Polski Hokej

Hokej play-off: GKS Tychy zagra o Mistrzostwo Polski

GKS Tychy po raz czwarty wygrał z Polonią Bytom, meldując się tym samym w finale play-off. Tyszanie o Mistrzostwo Polski, podobnie jak w roku ubiegłym, zagrają z Cracovią Kraków.

Tyski zespół prowadzony przez duet Jiří Šejba – Krzysztof Majkowski otwarcie meczu miał wprost wymarzone. Już w pierwszej minucie na listę strzelców wpisał się Jakub Witecki. W drugiej odsłonie wynik podwyższył Josef Vítek, jednak jeszcze przed przerwą stratę zmniejszył Marcin Słodczyk, strzelając kontaktowego gola na 1:2.

Po wznowieniu gry, bytomianie starali się zdobyć wyrównującą bramę i w 55 minucie wydawało się, że gospodarzom udało się pokonać dobrze dysponowanego Štefana Žigárdyego. Po dobitce Martina Vozdeckýego krążek odbił się od poprzeczki a sędzia uznał, że potrzebna będzie analiza wideo. Po wyjściu z boksu, Paweł Meszyński rozłożył ręce co oznaczało jedno – bramki nie ma. W tej sytuacji trener Bytomia Tomasz Demkowicz postawił wszystko na jedną kartę, ściągając z bramki Filipa Landsmana. Skorzystał Patryk Kogut trafiając po podaniu Vítka do pustej bramki. Był to koniec marzeń Polonii o przedłużeniu półfinałowej rywalizacji nie oznacza jednak końca sezonu. Niebiesko-czerwoni zagrają o brąz z TatrySki Podhale Nowy Targ, GKS natomiast w finale spotka się z Comarch Cracovią.

TMH Tempish Polonia Bytom – GKS Tychy 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

0:1 (01:01) Witecki – Semorád – Galant
0:2 (24:36) Vítek – Ciura – Jeziorski
1:2 (36:23) Słodczyk – Salamon – Danieluk
1:3 (57:44) Kogut – Vítek – Rzeszutko (do pustej)

Kary: 16 min. – 14 min.
TMH Tempish Polonia Bytom: Landsman; Cunik (2) – Działo, Augstkalns (2) – Turoň, Dikis – Wanacki, Owczarek – Pastryk; Bordowski (4) – Maliník – Vozdecký, Kozłowski – Frączek – Wąsiński, Salamon – Słodczyk (4) – Danieluk (4), Filip – Krzemień – Kłaczyński.
GKS Tychy: Žigárdy; Kuboš – Pociecha (2), Bryk (4) – Kotlorz (2), Kolarz – Ciura, Górny – Horzelski; Bepierszcz – Kristek (2) – Kolusz, Witecki (2) – Semorád (2) – Galant, Jeziorski – Komorski – Vítek, Woźnica – Rzeszutko – Kogut.