Hokej: Superpuchar w rękach Cracovii Hokej

Hokej: Superpuchar w rękach Cracovii

Tuż przed inauguracją ligi, zespoły GKS-u Tychy i Comarch Cracovii rozegrały mecz o Superpuchar. Spotkanie zakończyło się rzutami karnymi, w których o oczko lepsze były Pasy, zgarniając po raz trzeci w historii to trofeum.

Pierwsza tercja zakończyła się wynikiem 2:2, niewiele brakowało by również druga odsłona była remisowa. Na gol Krystiana Dziubińskiego zdobytego w liczebnej przewadze (dobitka do pustej bramki) mógł odpowiedzieć Bartłomiej Jeziorski. Strzał tego młodego, bo zaledwie 19-letniego zawodnika oddany w ostatnich sekundach tercji był minimalnie niecelny i krążek odbił się od słupka.

Prowadzenie 3:2 uzyskane pod koniec drugiej tercji, Pasy podwyższyły w 47 minucie, grając w podwójnej przewadze (kary dla Ilja Kaznadzij za celowe wystrzelenie krążka i Johna Murraya za trzymanie). Kiedy wydawało się, że Cracovia obroni tytuł sprzed roku, tyszanie zaskoczyli wszystkich kibiców. Duet Michael Cichy i Kacper Guzik, którzy dołączyli do GKS-u w tym sezonie, w przeciągu zaledwie 36 sekund doprowadził do wyrównania, co oznaczało 5 minutową dogrywkę.

W dodatkowym czasie gry emocji nie zabrakło. Najpierw tyszanie po wykluczeniu Teddyego da Costy przez dwie minuty grali w przewadze 4/3 tworząc sobie kilka dobrych okazji. Gospodarze również mieli swoje szanse. Ten, który osłabił swoją drużynę – Teddy da Costa dwukrotnie stanął przed szansą na trafienie. Najpierw Murraya uratował słupek, po chwili tyski bramkarz nie potrzebował szczęścia broniąc strzał polsko-francuskiego napastnika.

W rzutach karnych lepsi byli krakowianie i to do nich po ra trzeci trafił Superpuchar.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 5:4 (2:2, 1:0, 1:2, d. 0:0, k. 2:1)

Kary: 8 min. – 12 min.
Comarch Cracovia: Radziszewski; Zíb – Dąbkowski (4), Novajovský – Kruczek, Mateusz Rompkowski – Wajda, Noworyta – Dutka; Sýkora – Da Costa (4) – Kalus, Urbanowicz – Bryniczka – Kapica, Šinágl – Dziubiński – Domogała, Paczkowski – Słaboń – Drzewiecki. Trener: Rudolf Rohacek.
GKS Tychy: Murray (2); Pociecha – Ciura (2), Bryk (6) – Kotlorz, Gazda – Kaznadziej (2), Galant – Kalinowski – Bepierszcz, Gościński – Rzeszutko – Bagiński, Guzik – Cichy – Szczechura, Górny – Kolarz; Jeziorski – Komorski – Kogut. Trener: Andrej Gusow.