REKLAMA
Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 3

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych – Dzień 3

REKLAMA

Data/Czas: 14/09/2019 17:00 - 19:00
Lokalizacja: Plac Baczyńskiego


12 września rusza V edycja ANDROMEDONU. Organizatorzy jak zwykle starali się przygotować przekrojowy program. Zaprosili teatry z programem familijnym, dla dzieci oraz dla koneserów teatralnej alternatywy.

Spektakle familijne zaprezentowane zostaną w plenerze na placu Baczyńskiego, na dziedzińcu Teatru Małego oraz w przestrzeniach udostępnionych przez Gemini Park Tychy.

Dzień 3 – 14 września (sobota)

godz. 17.00 Plac Baczyńskiego w Tychach – Teatr Nikoli „Impresario”.
Spektakl plenerowy.

Na Placu Baczyńskiego wystąpi znany już tyskiej publiczności Teatr Nikoli i „Impresario”.

Spektakl Impresario to pełna plastycznych obrazów historia artystów/artystek o wielkim talencie, którzy wpadli w niebezpieczne sidła współczesnego świata. To historia spalonych skrzydeł motyli schwytanych w pułapki show biznesu. Główna postać przywołuje na myśl managera, impresario, mającego w ręku władzę, który jak pająk konsekwentnie plącze swoje sieci, by łapać kolejne wielobarwne motyle. Odbiera im swobodę i wolność lotu, a one wraz ze skrzydłami tracą swoje twórcze życie.
Talent jest jak delikatne skrzydła motyla, unoszące artystę ponad ziemię, dające mu lekkość i inspiracje. Z drugiej strony są one tak delikatne i kruche, że nawet lekki powiew wiatru jest w stanie naruszyć ich drobną strukturę.

Teatr Nikoli jest teatrem ruchu, który łączy w sobie elementy pantomimy, akrobatyki, komedii oraz tańca współczesnego tworząc indywidualną formę przekazu scenicznego. Powstał w 1990 roku w Kijowie, od 1991 r. funkcjonuje w Polsce. Uczestniczy zarówno w festiwalach krajowych, jak i zagranicznych. Prowadzi warsztaty teatralne na terenie całego kraju i poza jego granicami. Był pomysłodawcą i realizatorem I Mim Festiwalu w Krakowie (2013).
Założycielem oraz reżyserem jest absolwent Kijowskiej Miejskiej Akademii Cyrku i Sztuki Teatralnej Mikołaj Wiepriew.
W 2013 roku Teatr Nikoli oraz Mikołaj Wiepriew indywidualnie uhonorowany został odznaką HONORIS GRATIA miasta Krakowa za całokształt działalności na rzecz godnego reprezentowania miasta Krakowa na arenie lokalnej i międzynarodowej.

 

Więcej informacji na stronie:

Andromedon V – Tyski Festiwal Teatrów Niezależnych


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz