REKLAMA
Międzynarodowy Dzień Teatru – „Woyzeck”

Międzynarodowy Dzień Teatru – „Woyzeck”

REKLAMA

Data/Czas: 26/03/2019 19:00 - 20:30
Lokalizacja: Teatr Mały


W dniach 26-27 marca (wtorek-środa), Teatr Mały (ul. Hlonda 1) zaprasza na Międzynarodowy Dzień Teatru. Z tej okazji zaprezentowane zostaną spektakle „Woyzeck” Otwartej Sceny Teatru Tychy oraz „CPH4” spektakl dyplomowy dyplomowy studentów IV roku Wydziału Teatru Tańca w Bytomiu, Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Kilka dni wcześniej, 23 marca odbędą się też warsztaty „Teatr cieni” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok”.

 

Święto uchwalono w 1961 roku podczas 9. światowego kongresu Międzynarodowego Instytutu Teatralnego w Helsinkach. Datę 27 marca wybrano na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu w 1957 roku.

26.03.2019r. g. 19.00
Otwarta Scena Teatru Tychy / Teatr Mały
„Woyzeck”

O czym jest ,,Woyzeck”? O poniżeniu, miłości i zazdrości? O próbie wydostania się z klaustrofobicznej atmosfery – małego miasta, małego świata? O przemocy hierarchii, ubierającej się w szaty moralności i o uprzedmiotowiającej sile nauki? O tresurze społecznej wpisanej w ludzkie ciało? O wrażliwości graniczącej z obłędem? O płynnych granicach między człowieczeństwem a zwierzęcością, między wolnością i determinacją? O tym, „jak indywidualność dojrzewa do wolności”? O nieuniknionej rewolucji społecznej? O tym, co zwiastują kształty, w jakie układają się grzyby na ziemi?

Bilety w cenie 10 zł dostępne w kasie Teatru Małego i na stronie www.ticketportal.pl.

 

 

Więcej informacji na stronie:

Międzynarodowy Dzień Teatru w Tychach


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz