REKLAMA
Tychy Press Photo 2020 – wystawa „Człowiek ze światła”

Tychy Press Photo 2020 – wystawa „Człowiek ze światła”

REKLAMA

Data/Czas: 07/03/2020 - 31/03/2020 Całodniowe
Lokalizacja: Galeria Obok


W 20. edycji Tychy Press Photo staje się 2-dniowym Festiwalem Fotografii Dokumentalnej, co oznacza jeszcze więcej zdjęć, pokazów, spotkań i inspiracji. Goście imprezy to: Maciej Moskwa, Krzysztof Gołuch, Michał Szalast, Justyna Janus, Krzysztof Karolczyk i Piotr Zwarycz.

 

Na wystawie „Człowiek ze światła” w Miejskiej Galerii Sztuki „Obok” Krzysztof Gołuch pokaże osoby niepełnosprawne, pracujące w katowickim hotelu, a Michał Szalast – albinosów w Tanzanii. Wystawa łączy dwa materiały, w centrum których jest człowiek.
Wiele osób niepełnosprawnych intelektualnie ze względu na swoje ograniczenia nie może wykonywać pracy zawodowej. Od kilku lat w Polsce, jak również i na Śląsku, powstają miejsca, w których osoby niepełnosprawne mogą pracować. Takimi miejscami są Zakłady Aktywności Zawodowej jak na przykład św. Marcin w Katowicach. Prowadzi hotel i świadczy usługi gastronomiczne. To miejsce daje pracę i rehabilitację osobom niepełnosprawnym. Podjęcie pracy dla nich jest kolejnym etapem trudnej drogi, jaką muszą pokonać w swoim życiu, by normalnie żyć.
Światło to życie, ciemność to śmierć. Te proste skojarzenia wydają się uniwersalne i niepodważalne. Nie dla nich. Żyją w Tanzanii na największej wyspie jeziora Wiktorii. Ukryci przed promieniami w swych pokrytych falistą blachą chatkach. Kuszeni przez wpełzające do wnętrza światło, próbują toczyć nierówną walkę z instynktem i nie poczuć ciepłego dotyku Słońca. W końcu przegrywają i za chwilę radości płacą strupami zainfekowanej skóry. To historia o kilkorgu z nich, o ciemności którą oswoili i świetle, za którym tęsknią.

Wystawa potrwa do 31 marca.

 

Więcej informacji na stronie:

Tychy Press Photo 2020


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz