REKLAMA
XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF – GALA FINAŁOWA: „Ida Kamińska”

XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF – GALA FINAŁOWA: „Ida Kamińska”

REKLAMA

Data/Czas: 24/03/2019 17:30
Lokalizacja: Teatr Mały


Już po raz dwunasty MCK Tychy zaprasza święto jednego aktora – Tyski Festiwal Monodramu MoTyF, który obywał się będzie w dniach 20-24 marca w Miejskim Centrum Kultury, Klubie „Wilkowyje” MCK oraz na scenie Teatr Mały Tychy. Podczas trzech dni konkursowych zmagań obejrzymy monodramy 10 uczestników, wybranych spośród dwukrotnie większej liczby zgłoszeń.

 

Nie zabraknie również spektakli mistrzowskich. W tym roku zaproszenie do prezentowania spektaklu mistrzowskiego przyjął Marian Opania, który zainauguruje festiwal (20 marca) swoim monodramem „Moskwa Pietuszki”. MoTyF uświetni 22 marca Wiesław Komasa monodramem „Różewiczogranie” – minimalistycznym, skupionym na tekście i widzu, niezwykle poruszającym w przekazie popisem sztuki aktorskiej. Spotkamy się też z kobiecą interpretacją samotności na scenie spektaklem „Ida Kamińska” w wykonaniu Joanny Szczepkowskiej podczas Gali Finałowej 24 marca.

 

24 marca 2019 r. (niedziela), godz. 17.30

GALA FINAŁOWA FESTIWALU – SPEKTAKL MISTRZOWSKI

JOANNA SZCZEPKOWSKA – „Ida Kamińska”
Joanna Szczepkowska, wybitna aktorka, która nie po raz pierwszy mierzy się z trudną sztuką monodramu, wciela się w postać Idy Kamińskiej, polskiej aktorki żydowskiego pochodzenia, nominowanej do Oscara, kierowniczki Teatru Żydowskiego w Warszawie. W spektaklu nie zabraknie multimediów – zobaczymy film „Jej teatr” w reż. Władysława Forberta, a całość dopełni muzyka wykonywana na żywo.
Teatr Mały, ul. Hlonda 1, Bilety w cenie 50 zł w kasie Teatru i na ticketmaster.pl

 

 

Więcej informacji na stronie:

XII Tyski Festiwal Monodramu MoTyF


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz