REKLAMA
XIV Tyskie Dni Literatury – dzień 4

XIV Tyskie Dni Literatury – dzień 4

REKLAMA

Data/Czas: 10/10/2019 10:00 - 20:00
Lokalizacja: Biblioteka Główna - Mediateka


Już jutro zaczynają się Tyskie Dni Literatury. W dniach 7-11 października, Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach zaprasza na spotkania i warsztaty z ludźmi literatury, sztuki i kultury, które odbywać się będą w Bibliotece Głównej – Mediatece.

XIV Tyskie Dni Literatury – dzień 4

10 października (czwartek)

Warsztaty literacko–muzyczne z Joanną Bronisławską
godz. 10.00-13.00
Zapraszamy klasy 1-3 na warsztaty literacko–muzyczne z Joanną Bronisławską. Artystka, muzyk, pedagog i animator kultury. Wrażliwa i otwarta na ludzi oraz dźwięki, potrafi zagrać każdą historię i wydobyć melodię ze wszystkiego, co ją otacza. Zaprosi dzieci, by spróbowały wyrazić siebie poprzez muzykę i wraz z nią, przy pomocy instrumentów, wyczarowały bajkę – grajkę.

Warsztaty ilustratorskie z Joanną Krzyżanek
godz. 10.00-13.00
Mediateka zaprasza grupy zorganizowane (klasy 1-3) na warsztaty ilustratorskie z Joanną Krzyżanek – autorką bajek, opowieści i wierszy oraz miłośniczką gałgankowych lalek.
Jest postacią barwną jak gałganki, które skrywa jej komoda. Nieustannie cieszy się światem i niczym dziecko odkrywa go wciąż na nowo. Żyje miłością do liter, z których wyczarowuje bajeczne historie. Lubi tworzyć i do radosnych działań twórczych inspiruje najmłodszych.

Spotkanie z Joanną Bator
godz. 18.00
MBP Tychy zaprasza na spotkanie z Joanną Bator – pisarką, publicystką, eseistką i podróżniczką. Jest autorką m.in. „Piaskowej Góry”, „Roku królika” i bestsellerowej, nagrodzonej w 2013 roku Nagrodą Literacką Nike, powieści „Ciemno, prawie noc”. Ta ostatnia pozycja to historia o powrocie do Wałbrzycha i rodzinnych dramatów z przeszłości oraz próba zrozumienia bolesnych wydarzeń i własnej tożsamości. Głośny utwór, nawiązujący gatunkowo do powieści kryminalnej, psychologicznej, gotyckiej i horroru, został w 2019 roku przeniesiony na wielki ekran.

Więcej informacji o Tyskich Dniach Literatury:

XIV Tyskie Dni Literatury

 


Kategorie wydarzenia:

Wczytuję mapę...

Facebook Komentarz