Hokej: Na rozpoczęcie Mistrzostw Polska przegrywa z WłochamiSport

Hokej: Na rozpoczęcie Mistrzostw Polska przegrywa z Włochami

W pierwszym meczu Mistrzostw Świata w Hokeju na Lodzie Dywizji 1A, rozgrywanych w Budapeszcie, reprezentacja Polski przegrała z Włochami 1:3. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla biało-czerwonych, po bramce Krzysztofa Zapały, Polska już w 6 minucie meczu wyszła na prowadzenie. Niestety, w drugiej tercji Włosi z nawiązką odrobili straty, a zwycięstwo przypieczętowali w ostatniej odsłonie strzałem do pustej bramki.

Awans do MŚ elity wywalczą dwie najlepsze drużyny. Ostatnia ekipa zostanie zdegradowana do dywizji 1B.

Polska – Włochy 1:3 (1:0, 0:2, 0:1)

1:0 (05:27) Zapała
1:1 (33:21) Scandella – Andergassen – Hochkofler
1:2 (38:34) Hefler – Andergassen – Hofer
1:3 (59:43) Deluca – Andergassen – Felicetti (do pustej)

Kary: 8 min. – 4 min.
Polska: Murray (do 58:45 i od 59:43); Dronia – Rompkowski, Zapała (2) – Malasiński – Kolusz; Ciura – Pociecha, Urbanowicz – Dziubiński (2) – Kapica (2); Górny (2) – Bryk, Witecki – Łopuski – Komorski; Tomasik, Neupuer – Łyszczarczyk. Trener: Ted Nolan.
Włochy: Roia de Filippo; Zanatta – Larkin (2), Gnder – Insam – Lambacher; Trivellato – McMonagle, Scandella – Hochkofler – Andergassen; Hofer – Hefler (2), Deluca – Felicetti – Goi; Pavlu – Sullivn, Traversa – Kostner. Trener: Clayton Beddoes.