Hokej CHL: GKS Tychy pokonuje Vienna Capitals [foto] Hokej

Hokej CHL: GKS Tychy pokonuje Vienna Capitals [foto]

Hokeiści GKS-u Tychy przed własną publicznością pokonali Vienna Capitals 4:2. Dublet zaliczył Filip Komorski, po jednym trafieniu dołożyli Alexei Yafimenka i Peter Novajovsky. Dla tyszan było to pierwsze wygrane spotkanie w tegorocznej edycji Hokejowej Ligi Mistrzów a drugie w historii swoich występów w CHL. Dzięki dzisiejszej wygranej z Capitals, GKS Tychy mając cztery punkty (o jeden więcej niż Vienna) awansował na przedostatnie miejsce w grupowej tabeli.

O ile gra do czwartej minuty była spokojna, to już pierwsza przewaga zespołu Vienna Capitals pokazała tyszanom, że w dzisiejszym meczu muszą zagrać na 200%. Wiedeńczykom krążek szedł jak po sznurku, gra była płynna „miękka”, jedyne czego zabrakło austriackiej ekipie to skuteczności – m.in. o włos pomylił się Riley Holzapfel. „Top scorer” Capitals powiększył jednak dorobek punktowy, wpisując się na listę strzelców w 15 minucie meczu.

Na początku drugiej odsłony podwójną karę mniejszą otrzymał Ty Loney, trójkolorowi wykorzystując czterominutowy powerplay z nawiązką odrobili straty. Najpierw po zagraniu Adama Bagińskiego zza bramki krążek z bliska dobił Alexei Yafimenka, 12 sekund później strzelając z dystansu Peter Novajovsky zdobył drugiego dla Tychów gola. Prowadzenie GKS-u nie trwało długo. Goście grając przez 80 sekund w 5 na 3 (kary Bagińskiego i Jeziorskiego) wyrównali na 2:2. Wielka szkoda bo do powrotu na lód pierwszego z ukaranych tyszan brakowało zaledwie jednej sekundy. W połowie tercji po szybkiej kontrze Filipa Komorskiego z Glebem Klimenko tyscy kibice ponownie mieli się z czego cieszyć (gol Komorskiego) a mało brakło by w ostatnich sekundach tercji fani GKS-u Tychy mieli kolejny powód do radości (poprzeczka Novajowskiego).

W ostatniej odsłonie zdecydowanie więcej pracy miał John Murray ale to gospodarze zdobyli bramkę. Kontra z 46 minuty zakończyła się sukcesem a trafienie Komorskiego ustaliło wynik meczu na 4:2 dla Tychów.

GKS Tychy – Vienna Capitals 4:2 (0:1, 3:1, 1:0)

Kary: 8 min (w tym 2 min kary techn.) – 8 min
GKS Tychy: Murray; Yeronau – Novajovsky, Yafimenka – Komorski – Klimenko (2); Kotlorz – Bizacki, Kogut – Galant – Witecki; Pociecha – Ciura, Mroczkowski – Bryk – Jeziorski (2); Kolarz – Akimoto, Bagiński (2) – Rzeszutko – Gościński.
Vienna Capitals: Starkbaum; Wall – Flood (2), Olden – Holzapfel – Loney (2+2); Kichton – Dorion, Hartl – Vause – Baun; Fischer – Peter, Wukovits – Zalewski – Winkler; Birnbaum, Bauer (2) – Grosslercher – Kittinger.