Hokej: GKS dzieli się punktami z Cracovią [foto]Sport

Hokej: GKS dzieli się punktami z Cracovią [foto]

W meczu 4. kolejki PHL, hokeiści GKS-u Tychy podzielili się punktami z Comarch Cracovią. O wyniku spotkania zdecydowała dogrywka, w której „złotego gola” zdobył Tomas Sykora.

Wynik spotkania otworzyli tyszanie, w 4 minucie meczu pierwsza formacja GKS-u: Gleb Klimenko – Michael Cichy – Andrei Mikhnov rozklepała krakowską defensywę a krążek do siatki skierował Mikhnov. Kilka minut później śladem Ukraińca poszedł Bartłomiej Jeziorski, który po podaniach Tomasa Sykory i Filipa Komorskiego podwyższył na 2:0. W ostatnich minutach pierwszej odsłony, goście mieli szanse na odrobienie strat jednak przeszkodą nie do przejścia był John Murray albo podopiecznym Rudolfa Rohacka brakowało szybkości w ocenie sytuacji i skutecznym dobiciu krążka.

Dopiero po przerwie, w 25 minucie kontaktowego gola zdobył Mateusz Bepierszcz. Skrzydłowy, który w ubiegłym sezonie bronił barw GKS-u pokonał Murraya strzałem z najbliższej odległości. Po kolejnych 20 minutach gry, w 45 minucie Cracovia wyrównała na 2:2. Osamotniony Kamil Górny nie zdołał przeszkodzić dwóm zawodnikom „Pasów”, a kontra zakończyła się celnym strzałem Michała Vachovca. Wynik 2:2 zapowiadał emocje w końcówce tercji, te jeszcze podniosły się, kiedy w 57 minucie Cracovia ukarana została karą techniczną za nadmierną ilość zawodników na tafli. Podczas gry w przewadze, bramka padła ale arbiter spotkania wskazał na spalony w polu bramkowym.

O wyniku spotkania zdecydowała dogrywka, w której „złotego gola” zdobył Tomas Sykora.

GKS Tychy – Comarch Cracovia 3:2 d. (2:0, 0:1, 0:1, d. 1:0)

1:0 (03:19) Mikhnov – Cichy – Klimenko
2:0 (11:34) Jeziorski – Sykora – Komorski
2:1 (24:59) Bepierszcz – Vachovec – Csamango
2:2 (45:02) Vachovec – Bepierszcz – Gajor
3:2 (61:04) Sykora – Cichy – Pociecha

Kary: 4 min. – 6 min. (w tym 2 min. kary techn.)
GKS Tychy: Murray; Bryk – Górny, Klimenko – Cichy – Mikhnov; Pociecha – Dorofeyev, Gościński – Rzeszutko – Bagiński; Kotlorz – Kolarz, Sykora – Komorski – Jeziorski; Bizacki (2), Kogut (2) – Galant – Witecki.
Comarch Cracovia: Łuba; Kruczek – Musioł, Drzewiecki – Svec – Kapica; Rompkowski – Noworyta, Bepierszcz – Vachovec – Csamango; Dąbkowski (2) – Gajor, Kamiński – Domogała (2) – Brynkus; Szurowski – Kamenev, Zygmunt – Dziurdzia – Sztwiertnia.

Więcej zdjęć w galerii: Hokej: GKS Tychy – Comarch Cracovia (2018.09.23) [galeria]