Hokej: GKS Tychy przekroczył pułap 100 strzelonych bramek [foto] Hokej

Hokej: GKS Tychy przekroczył pułap 100 strzelonych bramek [foto]

Na zakończenie drugiej rundy rozgrywek Polskiej Hokej Ligi, GKS Tychy przed własną publicznością pokonał Anteo Naprzód Janów 9:2. Dzięki wysokiemu zwycięstwu, tyszanie w bilansie bramkowym przekroczyli pułap 100 strzelonych goli. Setna bramka należała do Krystofera Kolanosa, Kanadyjczyk w dzisiejszym spotkaniu zdobył dwa gole, lepszą skutecznością wykazał się tylko Jakub Witecki, który skompletował hat-tricka.

Mimo dość jednostronnego widowiska, GKS Tychy na pierwszą przerwę schodził remisując 1:1. Głównym grzechem tyszan były złe ustawienia pod bramką Janowa. Nawet jeżeli podania trafiały pod bramkę, to nie było tam zawodników by odebrać krążek i skierować go do siatki Naprzodu. Gospodarzom w końcu udała się ta sztuka, Michała Elżbieciaka strzałem z bliska pokonał Jakub Witecki. Goście odpowiedzieli cztery minuty później, wyrównującego gola zdobył weteran polskich lodowisk Marek Pohl.

Po przerwie Tychy poprawiły skuteczność. Strzelanie rozpoczął Witecki, popisując się w indywidualnej akcji niezłą techniką panowania nad krążkiem. Kiedy pod bramką Naprzodu opustoszało, błąd janowian wykorzystali Krystofer Kolanos z Michaelem Cichym. Cichy – strzelec bramki na 3:1, asystował przy kolejnych trafieniach: Alexa Szczechury oraz Kolanosa. Wynik tercji ustalili goście, Adam Rajski w ładnym stylu pokonał Lewartowskiego, dobijając strzał Mateusza Adamusa.

W trzeciej tercji GKS potwierdził swoją wyższość, zdobywając kolejne cztery gole. Na listę strzelców wpisali się: Bartłomiej Jeziorski po dobitce własnego strzału w sytuacji sam na sam z Elżbiecikiem, Witecki, indywidualnie Kolanos oraz Bartłomiej Pociecha, wykorzystując przewagę po zaledwie 7 sekundach gry.

GKS Tychy – Anteo Naprzód Janów 9:2 (1:1, 4:1, 4:0)

Kary: 6 min. 4 min.
GKS Tychy: Lewartowski; Pociecha – Ciura, Bryk – Jeziorski, Górny – Kolarz (2), Kotlorz (2) – Gazda; Woźnica – Galant – Witecki, Gościński – Rzeszutko – Bagiński, Kolanos – Cichy – Szczechura, Kalinowski (2) – Komorski – Kogut. Trener: Andrei Gusow.
Anteo Naprzód Janów: Elżbieciak; Musioł – Charousek, Pařízek, Kosokowski – Sarna, Żywiołek – Zielosko; Šeda – Słodczyk – Adamus, Jaros – Pohl – Indra (4), Sroka – Rajski – Skrodziuk, Piper – Stokłosa. Trener: Josef Dobos.