Hokej play-off: Nieudana pogoń za wynikiem. W finale GKS Tychy – Cracovia jest remis Hokej

Nie udała się tyskim hokeistom pogoń za wynikiem w drugim meczu finałowej serii. Trójkolorowi po pierwszej tercji przegrywali 1-2 i ten wynik utrzymał się aż do 58 minuty, kiedy Cracovia strzałem do pustej bramki przypieczętowała zwycięstwo w dzisiejszym spotkaniu. W serii do czterech wygranych jest remis 1-1, kolejne spotkania odbędzie się w niedzielę (7 kwietnia) w Tychach.

Podobnie jak w pierwszym finałowym meczu, również drugie spotkanie rozpoczęło się dla GKS-u od szybkiej straty gola. Tyszanie w połowie pierwszej odsłony wyrównali wynik. Michael Kolarz wrzucił gumę z linii niebieskiej a zasłonięty Miroslav Kopriva przepuścił gumę obok łapaczki. GKS nie zakończył jednak tej tercji remisowo, bo na 26 sekundy przed końcem John Murray puścił krążek między parkanami.

Druga tercja okazała się bezbramkowa. Tychy mogą żałować niewykorzystanej okazji z 24 minuty, kiedy wprost koronkową akcją przeprowadzili Szczechura z Klimenką. Cracovia może żałować niewykorzystanych gier w przewadze: w 34 minucie, kiedy do boksu kar odesłany został Alexei Yafimenka i w 39 minucie, kiedy na ławkę kar udał się Jarosław Rzeszutko. Ta druga przewaga trwała 1,5 minuty. Siły wyrównały się, kiedy za faul na Witeckim, który mógł wyjść na sam na sam z krakowskim bramkarzem, 2-minutowym wykluczeniem ukarany został zawodnik „Pasów” Pawieł Czarnaok.

W ostatniej odsłonie trójkolorowi nie mogli pokonać golkipera Cracovii, dlatego w 57 minucie Andrei Gusow ściągnął do boksu Johna Murraya, a tyszanie zagrali z sześcioma zawodnikami w polu. Niestety, ten manewr nie udał się. Tychy straciły krążek w tercji Cracovii, gumę przechwycił Kalinowski, podał do Bepierszcza a ten z własnej tercji trafił do pustej bramki GKS-u.

Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)

1:0 (01:13) Trvdon – Svec
1:1 (11:00) Kolarz – Gościński
2:1 (19:34) Bryniczka – Drzewiecki – Noworyta
3:1 (57:56) Bepierscz – Kalinowski (do pustej)

Kary: 8 min – 6 min
Comarch Cracovia: Kopriva; Kruczek – Czarnaok (2), Turtiainen – Kalinowski – Kapica; Jachym – Jezek, Svec – Domogała – Trvdon (4); Rompkowski – Noworyta, Csamango – Vachovec (2) – Bepierszcz; Gajor – Brynkus, Drzewiecki – Bryniczka – Zygmunt. Trener: Rudolf Rohacek.
GKS Tychy: Murray; Pociecha – Ciura, Klimenko – Cichy – Szczechura; Górny – Bryk, Yafimenka (2) – Rzeszutko (2) – Gościński; Kolarz – Bizacki, Sykora – Komorski (2) – Mikhnov; Kotlorz – Kogut, Jeziorski – Galant – Witecki. Trener: Andrei Gusow.

Terminarz 3 rundy play-off

GKS Tychy – Comarch Cracovia – stan rywalizacji 1-1

02.04.2019 (wtorek, godz. 18:00) GKS Tychy – Comarch Cracovia 2:1 d. (0:1, 1:0, 0:0, d. 0:0, 0:0, 1:0)
04.04.2019 (czwartek, godz. 20:00) Comarch Cracovia – GKS Tychy 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
07.04.2019 (niedziela, godz. 18:15) GKS Tychy – Comarch Cracovia
09.04.2019 (wtorek, godz. 18:15) Comarch Cracovia – GKS Tychy
ew. 11.04.2019 (czwartek, godz. 18:15) GKS Tychy – Comarch Cracovia